Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tworzy się wydział do walki z przestępczością wśród sędziów i prokuratorów. „Oszołomy”.

skomentuj

Już za kilka dni (4 marca) wejdzie w życie Ustawa z dnia 28 stycznia 2016 r. Prawo o prokuraturze. Zgodnie z Art. 19 § 4 tejże ustawy samodzielną komórką organizacyjną w Prokuraturze Krajowej jest Wydział Spraw Wewnętrznych, właściwy w sprawach postępowań przygotowawczych w sprawach najpoważniejszych przestępstw popełnionych przez sędziów, asesorów sądowych, prokuratorów i asesorów prokuratury.

Mam poważne wątpliwości co do tego, czy wydział ten nie będzie fikcją i farsą z której będziemy co rusz dowiadywać się o tym, że rzekomo wszystkie doniesienia przeciwko bydlakom w togach są bezpodstawne, bo to są sami kryształowi ludzie. Pozorowanym działaniem aby uspokoić obywateli do których dochodzą informacje o zgniliźnie, korupcji „wymiaru sprawiedliwości” (bo tacy, co dobrze wiedzą jak jest, oczywiście nie uwierzą w farsę). Nie miałbym takich obaw gdyby pracowali tam ludzie spoza „mafii” i rodzin prawniczych a to raczej nierealne na dzień dzisiejszy. No cóż, okaże się, czy i na ile moje obawy są uzasadnione. Jeżeli bowiem kadra tego wydziału miałaby pracować rzetelnie i uczciwie, to znacznie przetrzebiłaby szeregi „wymiaru sprawiedliwości” co oczywiście daj Panie Boże.

Póki co jedno mi się podoba w tym a mianowicie, że tacy jak ja którzy co rusz piszą o syfie w „wymiarze sprawiedliwości” już nie będą (mam nadzieję) uchodzić w oczach naiwniaków za oszołomów, no przynajmniej nie za tak wielkich oszołomów jak dotąd. Jak widać, „coś” jest „chyba” na rzeczy skoro taki wydział powstaje.

Wydaje mi się że jeszcze niedawno a może i teraz mnóstwo obywateli uważa, że wysoce nieprzyzwoitym jest sugerowanie, że pośród sędziów mogą być przestępcy. Ja pier…olę, z dziesięć lat temu też tak uważałem…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/02/2016

Skomentuj