Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pijany kierowca – włocławski prokurator Rafał K. Dlaczego tylko inicjał?! „Bezstronność” postępowania po przeniesieniu sprawy do innej jednostki.

skomentuj

Jak kto nie wie o co chodzi to proszę na przykład tutaj dowiedzieć się. Je się w tym momencie pytam tylko, dlaczego nie podają jego pełnego nazwiska? To jest przecież „urzędnik” państwowy a nie prywatna osoba i należy podawać imię i nazwisko do publicznej wiadomości! W sprawie skandal goni skandal jak chodzi o zachowania policji i (kolegów z) prokuratury. Macie tam też przykład, co daje w praktyce przeniesienie sprawy do innej jednostki prokuratury, rzekomo w celu zapewnienia bezstronności postępowania. Sprawę przeniesiono z Włocławka do Gdańska. No i co? Cztery miesiące minęły a dalej zarzutów nie ma i prawo jazdy nie zabrano „prokuratorowi”. W telewizji też było o tym kilka dni temu, może teraz śledztwo przyspieszy ale chodzi ku…wa o to aby nie trzeba było do tego interwencji mediów!

Może się mylę, ale odnoszę wrażenie że ten typ ma ponadprzeciętne koneksje tzn. wyższe niż „z urzędu” prokuratorskiego. 🙂

Macie Moi Drodzy, szczególnie Wy zgorszeni gdy ktoś pisze źle o polskim „wymiarze sprawiedliwości”, próbkę jak to naprawdę wygląda. I powiadam Wam że, jak wskazują na to moje liczne doświadczenia oraz informacje udokumentowane od osób trzecich, że to jest „standard” a nie odosobnione przypadki. Powtarzam za klasykiem – Sienkiewiczem: „Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie, praktycznie nie istnieje”. Ja dodam od siebie, że Polska ma wielu godnych synów (i córki) ale problem jest taki, że są to osoby poza urzędami, poza polityką. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby powoływać ich, losować do ław przysięgłych, prawda?

P.S. Dopisuję teraz po ok. 30 minutach od opublikowania powyższego wpisu, bo właśnie w telewizji poinformował spiker, że biegli zakończyli pracę i stwierdzili że faktycznie 🙂 był pijany „prokurator” i prokuratura kieruje wniosek o uchylenie mu immunitetu. Tak akurat dwa dni po wyemitowaniu programu w tej sprawie. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/02/2016

kategoria: prokuratorzy

Skomentuj