Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Bezpodstawna egzekucja nadpłacanych alimentów

skomentuj

Pytanie: Wczoraj dostalem list od komornika ze mam placic zalegle alimenty. Jak sie okazalo moje moje alimenty sa placone do przodu, w grudniu za styczen, za styczen w lutym, mimo tego mam komornika. Komornik oznamil ze faktycznie zaleglosci nie ma i ze sa do przodu placione, ale nie moze wycofac pozwu, gdyz musi to zrobic byla zona. Co mam teraz zrobic. Komornik moze przyjac od bylej +wniosek, mimo ze mam zaplacone?

Odpowiedź: Skoro tak, to proszę wezwać wierzyciela czyli byłą żonę do umorzenia postępowania egzekucyjnego informując ją iż jest bezpodstawnie prowadzone ponieważ nadpłaca Pan alimenty. I proszę dopisać, że jeśli w ciągu 7 dni nie złoży u komornika wniosku o umorzenie egzekucji z zaznaczeniem iż jest bezpodstawna gdyż dotyczy niewymagalnych zobowiązań, to złoży Pan w sądzie powództwo przeciwegzekucyjne przeciwko co spowoduje iż zostanie obciążona kosztami takiego procesu sądowego.

I proszę ją też wezwać do zwrócenia Panu kosztów egzekucji komorniczej które komornik ściągał od Pana, chodzi w szczególności o opłatę stosunkową (ale też o inne koszty jak np. koszty korespondencji, koszty sprawdzeń dokonanych przez komornika którymi to kosztami też został pan obciążony, które to koszty komornik ściągnął. Proszę po prostu zsumować kwoty które komornik ściągnął od Pana i odjąć od nich wartość alimentów które wpłacałby Pan jej bez komornika. O zwrot pozostającej różnicy może ją Pan wezwać.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

02/01/2016

kategoria: alimenty

Skomentuj