Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Na reklamę Google AdWords dobry czas chyba; ja usunąłem reklamy AdSense

1 komentarz

Tak, nastąpił taki spadek zarobków a zarazem (uznanych) kliknięć, że definitywnie usunąłem te reklamy z tego mego bloga. Usunąłem już dawno temu, później z powrotem uaktywniłem i tak jeszcze dwukrotnie chyba usunąłem i wstawiłem znowu. Ostatnio chyba jednak na stałe usunąłem.

Narzekania na spadek zarobków w reklamy AdSense są bardzo powszechne. Jakby kto nie wiedział, to dla wydawcy – właściciela strony www jest to Adsense a dla reklamodawcy jest to AdWords. Wielu osobom zarobki z AdSense spadły w ciągu dwóch, trzech lat kilkakrotnie pomimo tego, że strona internetowa nie odnotowała spadku ilości odwiedzin a a nawet przeciwnie. Tak też stało się i u mnie.

Stało się tak zapewne dlatego, ze Google, zgodnie z moimi i nie tylko moimi obserwacjami, często „cofa” kliknięcia a zatem i zarobek który wydawca otrzymuje za kliknięcie w reklamę AdSense. Dawniej tego nie zauważałem, co najwyżej marginalnie, obecnie (nie od dzisiaj) jest to dość częste zjawisko. Podobno reklamodawca – reklamujący się w AdWords otrzymuje wtedy zwrot pieniędzy z racji niezaliczonego kliknięcia. Google cofa kliknięcia podobnież gdy uzna je za przypadkowe, czy też jakimś innym felerem obciążone (nie wiem, jakim). I stało się tak ani chybi też dlatego, że od jakiegoś czasu nie całe pole reklamy tekstowej jest aktywne, lecz tylko napis i strzałka. Nomen omen też odpada w ten sposób wiele przypadkowych kliknięć.

Jeżeli zatem dawno temu reklamowałeś swą firmę przez AdWords i uznałeś tę formę reklamy za mało efektywną / straty przynoszącą, to sugeruję spróbować jeszcze raz. I nowym użytkownikom też pod rozwagę poddaję tę formę reklamy.

No nie wiem, mówi się „nigdy nie mów nigdy” może jeszcze wrócę do tego sposobu czyli AdSense jako spieniężania ruchu na blogu ale póki co spróbuję innej formy. Tak czy owak, polecam reklamodawcom wypróbowanie AdWords akurat teraz, znaczy się po owych zmianach wskazanych powyżej.

Zapisz

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

30/12/2015

kategoria biznes

1 komentarz do 'Na reklamę Google AdWords dobry czas chyba; ja usunąłem reklamy AdSense'

Subscribe to comments with RSS

  1. Google zwraca za kliknięcie po odfiltrowaniu z tych samych IP. Jak ktoś AdWords ma ustawione nie na maksymalizację kliknięć to można mu kliknąć 20 razy i na pół godziny znika z wyników, jednemu i drugiemu tak się zrobi i za mniejsze pieniądze jest się na pierwszej przykładowo pozycji. Reklamodawcy przestają się reklamować u partnerów, czyli w tym przypadku u ciebie, jest to mało efektywne i jak się dobrze podliczy to drożej wychodzi niż bezpośrednio w wynikach w wyszukiwarce a to się przekłada na niższe koszty kliknięcia u ciebie na stronie i spadek twojego zarobku.

    xxx

    6 Sty 16 01:43

Skomentuj