Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy nawoływanie do przemocy wobec przestępców w sędziowskich togach jest karalne?

komentarzy 6

Pytanie: Przeczytałem Pana wpis pod tytułem „Jeżeli” gdzie nawołuje Pan do bicia sędziów. Przynajmniej ja tak to rozumiem. Jeżeli tak, to czy nie uważa Pan, że dopuszcza się takim wpisem przestępstwa w postaci nawoływania do przemocy?

Przede wszystkim, nie jest to zdecydowane nawoływanie do przemocy, ja po prostu dywaguję tam. Może należy dążyć do zmiany prawa i po zmianie tegoż wyciągnąć konsekwencje wobec winnych, wznowić proces no ale z drugiej strony, prawo wstecz nie działa. A poza tym, łatwo powiedzieć; „zmieńmy prawo”…

Załóżmy jednak, że jest to nawoływanie do przemocy (ale nie jest) wobec bydlaków w togach i w mundurach. Jeżeli nawet tak, to według mnie nie jest to przestępstwo. O publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa traktuje art. 126a Kodeksu karnego zgodnie z którym podlega karze (od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności) ten kto publicznie nawołuje do popełnienia przestępstw określonych: w art. 118, 118a, 119 § 1, art. 120-125 Kodeku karnego. Jest tam (w art. 118a Kodeksu karnego) mowa o zamachach (pozbawienie życia, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu…) ale wobec grupy ludności. Sędziowie tudzież inni urzędnicy to według mnie nie jest grupa ludności…

Jest tam też (w owym art. 126a kk) wymienione przestępstwo określone w art. określonego w art. 119 § 1 kk którym jest stosowanie przemocy lub gróźb z powodu czyjejś przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości ale i tu nie ma mowy o grupie zawodowej. 😉

Poza tym, napier…alanie sędziów, plądrowanie ich mieszkań, niszczenie ich mienia itp. miałoby dotyczyć nie wszystkich sędziów, jak leci, tylko dlatego że sędziami są.

Konkludując, w mojej ocenie, publiczne nawoływanie do lania bydlaków w togach i mundurach (nawet przy założeniu subiektywnej i może błędnej oceny ich postępowania), przestępstwem nie jest.

A jakbyś coś zrobił 😉 i złapaliby Cię i gdybyś nie miał kasy na adwokata, to szybką pożyczkę bez rygorystycznych formalności możesz dostać tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

27/12/2015

kategoria sędziowie

Komentarze do 'Czy nawoływanie do przemocy wobec przestępców w sędziowskich togach jest karalne?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nie da się już czytać tego bloga… Proponuję przestawić się na pisanie artykułów na strony typu aferyprawa itd.

  mtr

  28 Gru 15 09:50

 2. aferyprawa.eu? Bardzo dobra, pożyteczna strona.

  admin

  28 Gru 15 10:26

 3. Jeżeli ktoś ma potrzebę doładowania codziennej dawki paranoi, to faktycznie potrzebna.

  mtr

  30 Gru 15 11:04

 4. Paranoje to mamy w rzeczywistości. W sądownictwie i innych „organach”. Jak ktoś się z tym nie zetknął albo jest częścią tego, to pisze o „paranoi” takich publikacji.

  admin

  30 Gru 15 11:33

 5. Osobiście nie jestem częścią tego, a jedynie „użytkownikiem” systemu sądownictwa. I jakoś się nie spotkałem z niczym poza głupotą. Jeżeli nawet zdarzyło się trafić na głupiego sędziego to od czego mamy instancyjność?

  mtr

  30 Gru 15 13:36

 6. Już pisałem o „instancyjności”. Podałem przykład fikcji, nie chce mi się znowu tego wklejać. w II instancji jeszcze „głupsi” niż w I. Piszę to w cudzysłowie bo oczywiście nikt w tę rzekomą głupotę (aż tak wielką) nie wierzy jak i w takie lenistwo (piszą to czego nie ma w dowodach, przeoczają dowody) każdy widzi, że jest to celowe.

  admin

  30 Gru 15 14:04

Skomentuj