Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Największe skurwiele w PRL nawet w części nie byli takimi skurwielami!

skomentuj

Tytułowe zdanie jest zapożyczone od ś.p. doktora Janusza Kępki (Kępka), zdanie to znajdziecie we wpisie (którego przeczytanie bardzo polecam): tutaj. Te skurwiele to sędziowie. Skąd takie hasło, jak to, że w „wolnej i demokratycznej” Polsce bydlaki w togach są gorsze niż za PRL? Czy jest to możliwe, czy jest to prawdopodobne?

Tak, to możliwe i wysoce prawdopodobne; ja sam też uważam, że trafiłem na takie przypadki. Jak to możliwe? No właśnie tak to, że bydlaki w togach (jak i w mundurach policyjnych) są ośmieleni tym, że gro obywateli myśli, że wraz z formalną zmianą z PRL na „demokrację” bydlaki wyginęły a nowi tacy nie następują, gdyż nie ma dla takich miejsca w „demokracji” a jak się który przeciśnie, to inni prawi go załatwią.

I tak też, gdy za PRL ktoś krzyczał o łamaniu praw człowieka i gdy go zabili (zginął „w wypadku”), zamknęli albo w psychiatryku umieścili to wszyscy domyślali się kto go zabił / że zamknięto go niesprawiedliwie. Dzisiaj natomiast nie wypada wręcz wierzyć „w spiskowe teorie” a ten który krzyczy, że jego prawa są łamane uważany jest przez gro obywateli za kogo? No właśnie, brawo, za oszołoma, za psychicznego! 🙂 I dlatego, moim zdaniem, bydło w togach i mundurach policyjnych odpier…ala często jeszcze „lepsze” numery niż za PRL.

Przecież np. policja jest grzeczna podczas kontroli drogowej, przy legitymowaniu jak wracamy śpiewając z imprezy (poucza grzecznie, ze zrozumieniem), przy przesłuchaniu w charakterze świadka… Co ja „pier..olę” więc w tym wpisie? 😉

No. Powyższy jeden akapit to oczywiście ironia i wskazanie między wierszami. I „niezawisły” – piździsły sąd. A spróbuj coś złego na „sąd” powiedzieć w osiedlowym barze koło mnie, gdzie często bywa znany lokalny kręt (w marynarce) który na rozwodzie z żona ponoć lepiej wyszedł w sądzie niż ona przeciwko niemu. Łun jest zadowolony więc i Ty stul pysk, bo na pewno nie masz racji na „sądy”pomstując.

A jak do którego z gro obywateli dotrze przekaz o bydlakach wiarygodnie udokumentowany, to pewnie myśli, że no cóż, trafiła się czarna owca. A ja Wam mówię, że owszem trafiają się rzadko owce ale …białe. A cierpliwość wielu, coraz większej liczby osób jest na wyczerpaniu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/12/2015

kategoria: sędziowie

Skomentuj