Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy przestępcy w togach bardzo boją się ich (występków) upubliczniania? Niekoniecznie.

skomentuj

Już w niejednej publikacji internetowej (w komentarzu, na forum) wyrażono opinię, iż przestępcy, degeneraci w togach (sędziowskich zwłaszcza oraz prokuratorskich) będąc bezkarnymi, boją się jednak upubliczniania ich (przestępczych) wybryków, w tym upubliczniania w internecie jako medium będącym niemal poza jakąkolwiek kontrolą. Ktoś gdzieś napisał, że się wstydzą znajomych, sąsiadów… No raczej chyba nie bardzo co bynajmniej nie oznacza, że nie ma sensu ich upubliczniać, przeciwnie.

Przestępcy, degeneraci w togach (sędziowie, prokuratorzy) prawdopodobnie generalnie krąg znajomych, przyjaciół mają dość zawężony, jak chodzi o przekrój społeczny. Przyjaźnią się z innymi prawnikami których nie zbulwersuje upublicznienie występku jakiegoś sędziego – bydlaka, bo oni … postępują podobnie. 🙂 Już kiedyś odpowiedziałem komuś na pytanie, czy jest sens upubliczniania ich wśród personelu sądowego, o tutaj. Nie ma sensu, większego.

Nie no, to oczywiście nie jest tak, że w ogóle ich to upublicznianie nie obchodzi, co to to nie. Chodzi mi o to, że obchodzi ich to mniej, niż człowieka żyjącego w porządnej społeczności.

Występki przestępców w togach należy upubliczniać przede wszystkim po to, aby dać władzy sygnał, że coraz więcej obywateli ma dosyć tego gó…na. I społeczeństwo musi tu być solidarne. Liczba osób czujących się pokrzywdzonymi przez przestępców w togach idzie w setki tysięcy zapewne. Spośród nich niewątpliwie niemałą część stanowią osoby które nie mają podstaw do poczucia krzywdy, które nie rozumieją prawa, procedur i że sądy są owymi związane. Jednak prawdopodobnie większa część to osoby faktycznie prostacko, przestępczo, bezczelnie – celowo pokrzywdzone. Te osoby powinny się zrzeszać i dawać wyraz swemu sprzeciwowi na ulicy i w inny (do uzgodnienia) zorganizowany sposób. Czy słyszał kto o jakimś marszu pokrzywdzonych przez przestępców w togach? Ja nie słyszałem. A przecież to co przestępcy w togach w wielu sprawach wyprawili i wyprawiają z szarym prywatnym Kowalskim albo przedsiębiorcą, woła o …

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/12/2015

kategoria sędziowie

Skomentuj