Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nieznajomość prawa (i faktów) szkodzi. Zwłaszcza w rozmowie z prawnikiem. No chyba, że w Polsce.

komentarzy 5

Jak (zwłaszcza publicznie) spierasz się w temacie prawnym, to po pierwsze, znaj niuanse prawne tegoż a po drugie, znaj fakty. A może przede wszystkim, najpierw, sprawdź fakty. Zwłaszcza, gdy adwersarzem jest prawnik, na przykład Ryszard Kalisz.

Już „leciał” ten jakiś dziś program i temat był w nim rozpoczęty zanim włączyłem tiwi. Rzeczony Ryszard Kalisz spierał się z jakimś PiS-owcem. Jak domyślam się, Kalisz wcześniej skrytykował ułaskawienie Kamińskiego choć wyrok nieprawomocny i apelacja otwarta a PiS-owiec (to już widziałem i słyszałem) jakoś tak że „to dziwne, to znamienne, że jak Pana Panie Ministrze Kalisz ułaskawiał kiedyś Prezydent Kwaśniewski, to jakoś tak Pan nie protestował”.

Trzy razy Kalisz PiS-manowi tłumaczył, jaka jest różnica tzn. że w przypadku Kamińskiego nie było jeszcze prawomocnego skazania (w ogóle – orzeczenia) a mimo tego jest ułaskawiany a w jego tzn. Kalisza przypadku było już prawomocne rozstrzygnięcie: warunkowe umorzenie postępowania i dopiero wtedy Kwaśniewski Prezydent zabrał się za procedurę ułaskawiania (do czego ponoć nie doszło).

A PiS-man do końca swoje „że jakoś to Panu wtedy nie przeszkadzało”. 😉

Ch…jowa sytuacja, bywało, że w takowej się znalazłem ale nie tak ku…wa publicznie i prestiżowo. Z czasem nauczyłem się że albo wiem albo morda w kubeł jeśli nie jestem pewien.

Czy PiS-man bardzo sobie zaszkodził w tej debacie, czy tam sporze? Raczej nie, bo PiS-man zdaje sobie sprawę z tego, że w Polsce prawa nie nauczają ani w szkole podstawowej ani w średniej. Za to alkohol jest stosunkowo tani. Jak za okupacji hitlerowskiej. 😉 I może wiedząc o tym, dlatego tak „na bezczelnego” szedł PiS-man w zaparte.

Uwaga: Wyżej wypowiedzianych słów krytyki proszę nie taktować jako objawu mej awersji do aktualnego rządu RP, bo takowej na razie nie mam.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

24/11/2015

kategoria prawnicy

Komentarze do 'Nieznajomość prawa (i faktów) szkodzi. Zwłaszcza w rozmowie z prawnikiem. No chyba, że w Polsce.'

Subscribe to comments with RSS

 1. PiS-owiec jedyne co potrafi, to pokazać jakim jest debilem.
  Ułaskawienie jest nieskuteczne – nie ma wyroku jakiego ono ma dotyczyć. Ryszard Kalisz, chociaż o opcji politycznej jakiej nie lubię, to przyznaję że ma całkowitą rację i mądrze prawi.

  ps. doszło do tego, że PiS-u bardziej nie lubię niż SLD… nie masz jeszcze awersji do tego rządu? zobaczysz wkrótce. bezprawie PO w sprawie TK? to haniebne. bezprawie PiS-u w TK? żadne bezprawie, bo sędziowie nasi będą… jak mówił siara siarzewski – mają rozmach skurwysyny.

  ryszard ochódzki

  26 Lis 15 12:25

 2. Nie mam na razie awersji, bo liczę, że porządek w sądownictwie zrobią a konkretnie z przestępcami w sędziowskich togach. Oczywiście NIE chodzi mi o Trybunał Konstytucyjny w tym momencie.

  admin

  26 Lis 15 12:52

 3. nie zrobią żadnego porządku. poza tym, że głos bedą mieć pieski PiS-u

  ryszard ochódzki

  26 Lis 15 12:58

 4. Nie wiem. Przynajmniej niektórzy z nich „odważają się” krytykować sędziów (pomijam sprawę Kamińskiego), coś o społecznej kontroli sądu też chyba przebąkują. Zobaczymy.

  admin

  26 Lis 15 13:12

 5. A propos Kamińskiego, to zwracam Panom uwagę że on dwukrotnie w tej samej sprawie został uniewinniony. Aż w końcu poszukano „odpowiedniego” sędziego, który go jednak nieprawomocnie skazał. Wiem, wiem, „spiskowa teoria dziejów” godna „oszołoma”. Tyle że mamy aż nadto przykładów, gdzie po jakimś czasie wychodziło że owo „oszołomstwo” miało jednak mocne podstawy. Kiedyś śmiano się z Leppera jak opowiadał o talibach w Klewkach. Do czasu aż wyszło że w bliskich Klewkom Kiejkutach faktycznie przebywali talibowie. Z facetów którzy chcieli robić lustrację też swego czasu robiono wariatów (vide Korwin), a najwięcej krzyczeli o tym tacy jak Boni 🙂
  Kamiński to wg mnie facet arcyniewygodny. Bo idealista i nieprzekupny. Zatem niebezpieczny dla ukoryconych do tej pory „elyt”. Takich trza przecież eliminować, bo jak przy nich robić interesy ? 🙂

  Szalony Kefir

  27 Sty 16 11:38

Skomentuj