Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Twardy, zdesperowany czy uzależniony? Ma wyrok „w zawiasach” a znów wyłudził.

komentarze 2

Znalazłem takiego maila a czasów prowadzenia przeze mnie firmy windykacyjnej:

Mam do sprzedania dług w stosunku do p. … z Pruszkowa, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą …s. Dłużnik wyzbył się majątku – sprzedał dom, samochody dostawcze, itd. Twierdzi, że zarabia 350 zł miesięcznie. Mamy tytuł wykonawczy opiewający na ok. 100 tyś. zł należności głównej plus drugie 100 tyś. odsetek. Zawiadomiliśmy prokuraturę, a prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu (postępowanie sądowe w trakcie). W ramach tego postępowania wyszło na jaw, że p. M. ma już wyrok w zawieszeniu za to samo przestępstwo, jest więc prawdopodobne, że tym razem może pójść do więzienia. Czy Wasza kancelaria zajmuje się też takimi sprawami?”

W pierwszej chwili pomyślałem, że dłużnik ten to jakiś twardy typ – recydywista ale może niekoniecznie. Jak wynika z maila, majątek posprzedawał a anie przepisał na żonę lub kogoś innego z rodziny. A odwieszenie wyroku czyli formalnie zarządzenie wykonania zawieszonej na okres próby kary pozbawienia wolności ma jak w przysłowiowym banku (jeżeli w tej nowej sprawie zostanie skazany a zapewne zostanie) a nie że „jest więc prawdopodobne”. Możliwe zatem, że to jakiś desperat który na przykład jest ofiarą wymuszeń rozbójniczych albo … hazardzista – nałogowiec. A może ktoś mu bliski potrzebuje mnóstwa pieniędzy na operację mogącą uratować życie?

No chyba, że ma w planie przed końcem procesu uciec za granicę ale zasadniczo to i za granicą być ścigany i deportowany do Polski.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/11/2015

kategoria wyłudzenie

Komentarze do 'Twardy, zdesperowany czy uzależniony? Ma wyrok „w zawiasach” a znów wyłudził.'

Subscribe to comments with RSS

  1. Może pójść siedzieć tylko wtedy jesli drugie wyłudzenie miało miejsce po uprawomocnieniu się wyroku w zawieszeniu.

    Zdziś Marchewka

    14 Lis 15 01:31

  2. Jest prawdopodobne, że tak było.

    admin

    14 Lis 15 04:53

Skomentuj