Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Internet, umowę pożyczki, weksel i deklarację ma a firmy windykacyjnej szuka…

1 komentarz

Pytanie: Doczytalem sie na blogu, ze nie prowadzi Pan juz dzialalnosci windykacyjnej, ale mam do sciagniecia dlug okolo 40tys, ktory wydaje sie dosc latwy, ja nie mam czasu sie tym zajac, a nie chce placic ogromych oplat nieudolnym prawnikom. Moge zrobic cesje wierzytelnosci. Załączam dokumenty, prosze o kontakt. Ewentualnie prosze o polecenie jakiejs firmy windykacyjnej ktora poprowadzi to za mnie. Czy dobrze wycztalem, ze prowizja od udanej windykacji to 10% ?

Odpowiedź: Ano, zamknąwszy firmę nie mogę już prowadzić windykacji na zlecenie o czym dość ostro poinformowała mnie niedawno urzędniczka podczas kontroli skarbowej. Dziwne trochę, bo na emitowaniu reklam na blogu a raczej na prowizji od udzielonych kredytów, założonych kont bankowych itd. mogę jako osoba prywatna zarabiać. Jako „wynajem powierzchni reklamowej na stronie www”.

Widzę, że ma Pan prawidłowo brzmiącą umowę pożyczki, weksel i tzw. deklarację do weksla. Na Pana miejscu opublikowałbym dłużnika w internecie jako dług na sprzedaż (tak naprawdę po to, aby mu szkodzić takim wpisem) i wystąpił z pozwem o wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym – z weksla bowiem. Nawet jeżeli dłużnik wniesie zarzuty od nakazu zapłaty, to może Pan wnieść do komornika o dokonanie zabezpieczenia na mieniu dłużnika (np. zamrożenia mu w ten sposób środków na koncie bankowym). Dlatego też z tego co wiem, rzadko wnoszą zarzuty od takiego nakazu zapłaty (także dlatego, że to pozwany musi w takie sytuacji opłacić zarzuty swe dokonując opłaty sądowej).

Nie sądzę, aby jakaś firma windykacyjna (wiele) więcej mogła zrobić. Nie polecę więc Panu żadnej. Nie znam jakiejś wyjątkowej. Aha, tak, ja brałem 10%.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/10/2015

kategoria windykacja

1 komentarz do 'Internet, umowę pożyczki, weksel i deklarację ma a firmy windykacyjnej szuka…'

Subscribe to comments with RSS

  1. może niech zapyta w sasza wania&wspólnicy GmbH 😀

    ryszard ochódzki

    10 Paź 15 20:24

Skomentuj