Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Sędzia Barbara Musiał – prezes „słup”?

skomentuj

Dokładniej to jest ta kobieta – Barbara Musiał – wiceprezesem Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej ale na pismach do mnie z „firmówką” Prezesa Sądu ona się podpisywała.

OK, do sedna. Złożyłem Do prezesa Sądu tegoż skargę na nieroba / przestępczynię („/” oznacza „lub”) – sędzię: Lidia Świerdza z V Wydziału Gospodarczego tegoż Sądu w związku z wyrokiem wydanym przez nią i jej „dokonaniami” w uzasadnieniu. Nie użyłem w owej skardze powyższych określeń. Napisałem natomiast (między innymi) o jednym z twierdzeń zawartych w uzasadnieniu wyroku tej „sędzi”, że jest to twierdzenie na poziomie debila czyli osoby upośledzonej umysłowo w stopniu lekkim. W skardze żądałem w interesie społecznym odsunięcia jej od orzekania.

W odpowiedzi na ową skargę Wiceprezes SSR Barbara Musiał napisała m.in., że nie rozpatrzy skargi ponieważ, jak stwierdziła:

… zgodnie z art. 41 a par. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku prawo o ustroju sądów powszechnych (j.t. Dz. U. rok 2014, poz. 427 ze zm.) skargi lub wnioski zawierające treści znieważające lub słowa powszechnie uznawane za obelżywe, pozostawia się bez rozpatrzenia, zawiadamiając o tym skarżącemu. Złożona przez Pana skarga oraz dołączone do niej pisma zawierają treści znieważające i dlatego skarga w tym przedmiocie zostaje pozostawiona bez rozpatrzenia.

W odpowiedzi na jej odpowiedź napisałem, że nie ma racji ponieważ stwierdziłem tylko że twierdzenie sędzi Lidii Świerdzy czy też wniosek do jakiego doszła ona jest na poziomie debila a nie że Lidia Świerdza jest debilką, o nie. Napisałem, że w skardze stwierdziłem iż dała się poznać jako osoba inteligentna wobec czego bzdury które napisała tym bardziej zakrawają na celowe błędy. I że skarga powinna zostać rozpatrzona.

Wiceprezes sędzia Barbara Musiał musiała widać uznać, że mam rację, bo otrzymałem od niej kolejną odpowiedź, ku…wa. Odpowiedź zupełnie nie na temat, odpowiedź jak ta którą kiedyś z Sądu Okręgowego w Katowicach (od poprzedniego prezesa) w innej sprawie otrzymałem gdy poskarżyłem się na inną sędzię. Otóż Barbara Musiał „pouczyła” mnie, że od zmiany wyroku jest sąd II instancji… Tak jakbym ku…wa tego nie wiedział i domagał się zmiany wyroku u Prezesa Sądu a nie po prostu w interesie społecznym złożył skargę na sędzię aby ją odsunąć od orzekania, żeby więcej nie miała okazji skrzywdzić nikogo wydając skandaliczny wyrok i pier…oląc głupoty do kwadratu w uzasadnieniu. Tym bardziej, że apelacja nic nie dała, bo nieroby / przestępcy w II instancji odje…ali jeszcze „lepsze” numery – przeoczenie dowodów, błędy w ustaleniu oczywistych faktów i zmyślanie jakobym zeznał coś, czego nie zeznałem ku…wa. Póki co tylko zasygnalizowałem ich „wyczyny” tutaj: Czy prezes SO w Katowicach – sędzia Jacek Gęsiak ma „spojrzenie gada”?

Wobec powyższego, ponownie napisałem do Barbary Musiał z prośbą o odpowiedź na temat i wskazałem jak wyżej tylko bez wulgaryzmów. Zapytałem też wprost: czy nie uważa, że Lidia Świerdza zdyskredytowała się tak dalece, że w interesie społecznym, aby już nikogo nie skrzywdziła, należy ją odsunąć od orzekania. Napisałem, że proszę tylko o odpowiedź, czy zgadza się ze mną czy może nie zgadza się, tylko tyle.

I, Moi Drodzy, na owe wysłane kilka miesięcy temu pismo, już odpowiedzi nie otrzymałem… Czyż nie jest to niechcące – milczące przyznanie mi racji? 😉

Chodzą słuchy z całej Polski, że taka fikcja dyscyplinarna wobec sędziów koleżanek i kolegów to standard w polskich sądach… Takie ku…wa BEZCZELNE „urzędowe” lekceważenie obywatela – petenta przez prezesów „sądów” na których sowite ku…wa wynagrodzenia składamy się my – podatnicy. Przypominam (wskazuję), że „słupa” w podobnej kwestii mamy też w Sądzie Rejonowym w Tarnowie: Prezes Sądu Rejonowego w Tarnowie zignorował me pytanie podyktowane troską o społeczny interes

No chyba trzeba coś zrobić z tymi (z takimi) ludźmi, nie?

P.S. „Popisy” sędzi nieroba / przestępczyni Lidii Świerdzy o których wzmiankowałem w tym wpisie miały miejsce w sprawie o sygn. akt V GC 846/12. „Popisom” tym będzie poświęcony osobny wątek a może kilka.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4.5]

03/10/2015

kategoria sędziowie

Skomentuj