Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy Prezydent Duda powinien pier…olić głupoty za granicą?

komentarzy 7

Zastrzegam sobie, że nie siedzę głęboko w polityce i w zasygnalizowanym temacie też nie. Jeżeli więc się mylę co do faktów, proszę mnie pouczyć. Zakładam jednak, że rację ma Prezydent Duda mówiąc, że w Polce narasta rozwarstwienie społeczne a statystyki wskazujące rozwój gospodarczy, wzrost jakiegoś tam produktu brutto, zafałszowują obraz. Innymi słowy (to już moja myśl) poprawia się, ale bogatym. 🙂 Skoro faktycznie nie przybywa proporcjonalnie miejsc pracy i małych firm, to Pan Prezydent rację ma mówiąc za granicą (chyba odpowiadając na konkretne pytanie reportera, co?), że w takiej sytuacji nie namawia Polaków do powrotu do kraju czy tam, że nie dziwi się, że Polacy nie chcą wracać z emigracji.

Słowa te wywołały ku…wa słyszalny w wielu miejscach chór (udawanego) oburzenia, w tym zapewne z głosami kampanijnymi, że jak tak można, że zagranicą nie mówi się źle o swoim kraju a zwłaszcza prezydent nie powinien.

To ja się pytam, czy Prezydent w imię durnej poprawności (niczym o zmarłych tylko dobrze) ma zagranicą pier…olić głupoty mówiąc, że jest cacy i wracajcie? No jak wtedy będzie postrzegany (za granicą i w Polsce przez osoby które z logiki miałyby więcej niż „1” na kartkówce)? W Polsce co innego a za granicą ma co innego mówić? Przecież to jest chore tak się oburzać.

Do PO: Zapewne wyprzedził Was PiS jeszcze bardziej po słowach Kaczyńskiego o emigrantach w zestawieniu z frazesowym pustosłowiem premier Kopacz. A krytykowane słowa wyżej przytoczone Dudy – Prezydenta zapewne jeszcze tę przepaść pogłębiły. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/09/2015

kategoria: państwo

Komentarze do 'Czy Prezydent Duda powinien pier…olić głupoty za granicą?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Popraw dwa razy zagranicą na za granicą 😉

  Lech

  24 Wrz 15 10:33

 2. Miałem kiedyś wątpliwości, ale większość ludzi chyba pisze łącznie. Zauważ, ze edytor nie podkreśla takiego pisania jako błędnego.

  admin

  24 Wrz 15 10:42

 3. Nie podkreśla, ponieważ istnieją słowa zagranicą („pertraktowaliśmy z zagranicą”) i zagranica („Zagranica się na to nie zgodzi”), ale oznaczają one co innego niż za granicą, a właśnie takiego zwrotu powinieneś użyć w tym kontekście.

  Lech

  24 Wrz 15 10:48

 4. admin

  24 Wrz 15 11:15

 5. Jeśli po przeczytaniu zalinkowanego przez siebie poradnika nadal uważasz, że użyte tutaj słowo „zagranicą” jest OK, to ja się poddaję, nie ma sensu dalszego tłumaczenia 😉

  Lech

  24 Wrz 15 11:20

 6. ale może jeszcze dodam – jeśli chciałbyś użyć tego słowa w znaczeniu „ogół państw obcych” to powinno być „prezydent Duda powiedział to w krajach zagranicy” lub jakoś tak, „powiedział zagranicą” ma tyle samo sensu, co „powiedział Polską”.

  Lech

  24 Wrz 15 11:21

 7. Może i tak. Głowa mnie dziś boli.

  admin

  24 Wrz 15 11:25

Skomentuj