Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik polecony do nękania dłużnika

komentarze 4

Pytanie: Przypadkowo trafiłem na twój pamiętnik szukając opinii o komornikach ze Śląska / Zagłębia (Sosnowca dokładniej) I natrafiłem na dwa wpisy (tak wiem ramy czasowe są różne).

W 2011 r. polecasz Tomasza Bącela w 2013 r. Magdalenę Mścichowską, a kogo polecasz w 2015 ? 😉

Tak pokrótce… dłużnik to chłopak ok 30 lat. Mieszka z rodzicami. Wiem, że pracuje, ale nie wiem czy legalnie. Kwota długu to 2000 pln plus odsetki od prawie 10 lat ok. 2300 pln (no właśnie muszę założyć, bo niedługo dług się przeterminuje). Poprzednia bezskuteczna próba egzekucji była prawie 10 lat temu a w międzyczasie nie było sensu zakładać bo uciekł zza granicę.

Nie chodzi mi o „korespondencyjną” próbę wyegzekwowania wierzytelności, bo on nic sobie z tego nie będzie robił o ile pracuje nielegalnie. Mam na myśli bardziej „nękanie” go w domu przy rodzicach.. bo jego matka wiem, że nie odda ale jego ojciec pewnie by oddał, bo już nieraz oddawał za niego długi (tak mi mówili jego „znajomi” ) między innymi za parabankowe pożyczki a nie będę osobiście go „nękał” bo jeszcze poda mnie do sądu. 😉 a o tym długu pewnie nie wie.

Wpisując jego dane w neta wyskakuje w „handel długami” – 1000 pln + 500 pln odsetek – jakaś niezapłacona faktura. Pewnie jakiś telefon wziął nie płacił abonamentu.

Odpowiedź: Komornika Beckera z Sosnowca i jego ludzi też nieźle kojarzę. Myślę, że w Sosnowcu i w okolicach nie ma jakiegoś wyjątkowego komornika bo i zbyt wielkiego pola do manewru nie mają komornicy. Ponoć wyjątkowym – o ponadprzeciętnej skuteczności był mój kolega ze studiów ale już nim tzn. komornikiem nie jest; podobno odebrali mu posadę (już z 10 lat temu albo dawniej) za agresywne egzekucje, w tym rękoczyny jego ludzi na dłużnikach. Ponoć straszył też więzieniem dłużników (znałem gościa który jako dłużnik miał z nim do czynienia). I dlatego był wyjątkowy jeśli faktycznie.

Chyba żaden komornik nie będzie nękał dłużnika niczym windykator jakiś. Można zlecić sprawę jakiemukolwiek komornikowi z Sosnowca. Jeżeli dłużnik ma na siebie jakieś mienie, dochody oficjalne wyższe od minimum ustawowego, to dług może zostać ściągnięty przez komornika a jak nie ma, to komornik długu nie ściągnie. Może raz wybierze się do dłużnika i nie będzie straszył tylko oceni, czy ruchomości w mieszkaniu nadają się do licytacji o ile dłużnik ma tam coś swojego.

Jak komornik nie poradzi, to pobaw się może w plakatowanie – upublicznianie długu na osiedlu dłużnika. Pod hasłem że niby „sprzedam dług”, może to coś da.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 3.5]

31/08/2015

kategoria komornik

Komentarze do 'Komornik polecony do nękania dłużnika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Skladanie ponownego wniosku do komornika to jak walka z wiatrakami,moze 10% sie sciagnie po 5 latach,reszta znajac zycie ma kupe dlugow i pracuje na czarno.

  Misiek

  1 Wrz 15 09:39

 2. Może dorobił się choć trochę zagranicą i nie będzie ukrywał mienia. Wygląda z maila na to, że może długo tam siedział to pewnie miał jakąś robotę.

  admin

  1 Wrz 15 09:47

 3. – jak koleś kumaty, to wniesie powództwo z art. 840 kpc w zw. z przedawnieniem odsetek. i zostanie 2 tys plus ok. 750 zł odsetek
  – handel dlugami to strona firmy RAPORT. pewnie chodzi o fakturę z plusa

  ryszard ochódzki

  6 Wrz 15 15:12

 4. Zgadza się jak chodzi o przedawnienie odsetek, ale nie chciałem mu o tym pisać, niech zaryzykuje. 😉

  admin

  6 Wrz 15 16:51

Skomentuj