Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik Katarzyna Huras z Sosnowca prowadzi egzekucję nieistniejącego, bo już spłaconego jej długu.

komentarzy 6

O sprawę zahaczyłem w innym kontekście dzień wcześniej tutaj. Jak pisałem, należność została mi częściowo ściągnięta z konta bankowego a w większej części dokonałem wpłaty w kasie komornika. Oto potwierdzenia:ściągnięciepokwitowanie

Jak wiemy, cały dług wynosił 3.767,00 zł. (koszty procesu i zastępstwo egzekucyjne, żadnych odsetek nie było i nie narastały). A kancelaria komornicza zażyczyła sobie 4.416,32 zł. i tyleż zapłaciłem jak wynika z wyżej przedstawionych potwierdzeń. Doszła opłata stosunkowa i ponoć zaliczka wpłacona przez wierzyciela. Niebawem zażyczę sobie przedstawienia rozliczenia faktycznego jej wykorzystania. 😉

No dobra, jedźmy jednak dalej, do sedna. Dokonując wpłaty (dnia 13 sierpnia) w kasie proszę o jak najszybsze wycofanie zajęć konta w mBanku i w Alior Bank (jakoś nie zajęła konta w innym banku w którym mam naprawdę dużo pieniędzy). Panie zapewniają, że oczywiście.

Aż tu wczoraj (myślę sobie: dopiero) przyszła poczta od pani komornik Huras. Myślę sobie „wreszcie cofnięcia zajęć – odpisy”. Otwieram, a tu ku…wa: 🙂 :

bezprawne

No, to już ku…wa przegięcie wobec czego wysłałem „radosnego” maila (choć uzgodniliśmy po spłacie w miłej atmosferze, że przekaże im do egzekucji kilka spraw moich):

mail

Może niewyraźnie widać u kogoś więc poniżej treść:

Pani Komornik Katarzyno Huras z Sosnowca,

Dnia 13 sierpnia b.r. otrzymała Pani pełną spłatę zadłużenia w związku z czym miała Pani obowiązek zakończyć egzekucję wysyłając do banków zwolnienia rachunków bankowych.

Dzisiaj tj. dnia 19 sierpnia otrzymałem od Pani przesyłkę i byłem pewien iż zawiera odpisy pism zwalniających rachunki bankowe (byłem zażenowany, że tak późno).

Tymczasem, KURWA, ku mojemu oburzeniu, Pani wysłała wczoraj zajęcie mojego rachunku (lokaty) w Getin Noble Bank. Prowadzi Pani egzekucje nieistniejącego bo spłaconego pani długu.

Informuję Panią, że zostaną wyciągnięte konsekwencje. Dodatkowo, jeśli lokata zostanie zerwana, pozwę Panią o odszkodowanie.

Robert Grabowski

Wielokrotnie słyszałem, że byli dłużnicy (po skutecznej egzekucji) są lekceważeni przez komorników, nie mogą się doprosić wycofania zajęć, choć to komorników obowiązek. A tu mamy jeszcze gorzej… Czy to efekt li tylko bałaganu czy może co innego, nie wiem. Wiem, że bardzo to wkur…iające.

kategoria: komornik

Komentarze do 'Komornik Katarzyna Huras z Sosnowca prowadzi egzekucję nieistniejącego, bo już spłaconego jej długu.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nie pisz do komornika tylko wal skarge do sadu.
  Dodatkowo dogaduj sie z wierzycielem.

  porada

  20 Sie 15 at 13:43

 2. Wszystko jest spłacone, więc nie ma sensu dogadywać się z wierzycielem. Poczekam z tydzień i jak nie będzie umorzenia, to wtedy skarga do sądu ale też zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

  admin

  20 Sie 15 at 14:00

 3. Niestety jest to „standardowa” procedura komorników – mnie już od dwóch lat dręczy komornik w związku z tym, że mam zobowiązanie alimentacyjne, które zawsze opłacam przed terminem i nigdy nie dałem podstaw do prowadzenia egzekucji. Nie stanowi to jednak problemu dla komornika, który działa na wniosek wierzyciela poświadczającego nieprawdę (celowo, świadomie i złośliwie) by mnie szkalować. Wielokrotnie zaskarżałem postanowienia komornika do Sądu – ten stwierdza, że komornik działa na wniosek wierzyciela i nie ma obowiązku sprawdzać czy istnieje dług. Ponadto komornik wielokrotnie poświadczył nieprawdę, wystawiał zaświadczenia poświadczające nieprawdę – zgłosiłem to do Prokuratury i dowiedziałem się, że matka dziecka może wielokrotnie poświadczać nieprawdę bo robi to jak to ujął Prokurator w trosce o dobro dziecka (zupełnie bez sensu), a komornik może poświadczać nieprawdę o ile robi to seryjnie stosując szablon dokumentu. W tej sprawie Sądy poświadczały nieprawdę , wydawane były z rażącym naruszeniem prawa postanowienia chroniące komornika, Prezes Lubelskiego Sądu poświadczał nieprawdę w dokumentach , wprowadzono nową wykładnie prawa itd. bo przecież komornik nawet jak poświadcza nieprawdę to robi to zgodnie z „obowiązującym” prawem. Po prostu zupełna patologia.

  Tomasz

  7 Cze 16 at 09:44

 4. A mógłbyś na maile podesłać skany tych dokumentów? Można by to upublicznić, oczywiście bez danych osobowych stron ale jak najbardziej z danymi osobowymi komornika i prokuratora.

  Co do bezpodstawnej egzekucji to fakt, nie komornika trzeba skarżyć ale wierzyciela – powództwo przeciwegzekucyjne.

  admin

  7 Cze 16 at 11:01

 5. Nie ma problemu – z chęcią to upublicznię tym bardziej, że po drodze jest ogrom patologii związanej z komornikami. Poproszę o adres na jaki mam to wysłać.

  Tomasz

  7 Cze 16 at 13:34

 6. poczta@pamietnikwindykatora.pl czyli ten co na blogu z boku.

  admin

  7 Cze 16 at 15:20

Skomentuj