Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wezwanie do stawienia się u komornika, w przesyłce z innymi dokumentami

skomentuj

Już chyba nie raz pisałem na tym blogu, że nie płacę dobrowolnie długów będących kosztami procesu poniesionymi przez przeciwną stronę, gdy moje powództwo zostało oddalone. Czasem niestety tak się zdarzało, że pozwałem a przegrałem. Nie płacę dlatego, że w około 50% przypadków strona przeciwna nie egzekwuje tych kosztów. No, w opisywanym przypadku jednak niestety wygrany pozwany złożył do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. No cóż, część zeszła z mego konta osobistego (niewiele, konto będe likwidował) a reszt zapłaciłem w kasie komornika, bo miałem wolną gotówkę.

Do rzeczy jednak. W jednej przesyłce wraz z odpisami zajęć egzekucyjnych kont bankowych i wierzytelności w Urzędzie Skarbowym znalazły się też dwie kartki które wkleiłem na dole. Jak widać, jest to wezwanie się dostawienia w kancelarii komornika oraz formularz oświadczenia w którym miałem wypisać mój majątek (oświadczenie w trybie art. 801 kpc). Pod rygorem ukarania grzywną.

Myślę, że spokojnie można podetrzeć się tymi poniższymi kartkami skoro zostały przesłane w jednej przesyłce wraz z innymi dokumentami i nie reagować. Można obronić się tym, że tych kartek w przesyłce nie było. Tym bardziej, że te inne dokumenty (odpisy zajęć) zostały spięte dziurkaczem – spinaczem a te dwie kartki nie. Gdyby zostały też spięte w jednym pliku, to ich rozłączenie i ponowne spięcie pliku mogłoby pozostawić ślad tych czynności wskazujący na to, że dłużnik kłamie iż ich nie było. A tak, to jak wyżej…

wezwanie

art. 801 kpc

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

19/08/2015

kategoria komornik

Skomentuj