Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Techniczne wskazówki dla osób publicznie krytykujących sędziów, prokuratorów i innych urzędników

komentarze 2

Nie używaj określeń obelżywych jak np. „ku…wa”, „idiota” itp., bo możesz stracić wiarygodność, zdyskredytować się oraz oczywiście ponieść prawne konsekwencje. Krzywdzący wyrok nie oznacza, że sędzia która taki wyrok wydała, jest prostytutką (dorabia sobie dając dupy za kasę, robiąc „lody” za kasę), albo daje dupy każdemu za free, prawda? Poza tym, obrażamy wówczas ku…wy, czyż nie? Nie oznacza też, że jest idiotką. Z całą pewnością nie jest nią. Oto bowiem definicja idiotyzmu zaczerpnięta z Wikipedii: „Niepełnosprawność intelektualna w stopniu znacznym (upośledzenie umysłowe znaczne, dawniej idiotyzm – niestosowana z uwagi na negatywne znaczenie w języku potocznym) – rozwój psychiczny osoby dorosłej na poziomie 6. roku życia. Około 4-5 roku życia zauważalne spóźnienie rozwoju psychofizycznego. Osoby te mogą opanować samoobsługę, przy stałej opiece mogą wyuczyć się czynności domowych, ale nie są zdolne do wyuczenia zawodu. Mogą podejmować prace niewymagające kwalifikacji.” Nie sądzisz chyba, że sędzia łapie się na tą definicję, prawda? Prawdopodobnie skrzywdziła Cię celowo a nie nieświadomie – jak idiota. Prawdopodobnie jest osobą dość inteligentną. Tym gorzej dla nich, skoro celowo popełniają błędy. A wracając do „idioty”, to jest to potocznie pojęcie szerokie, zdewaluowane.

No, mogła jednak też niecelowo popełnić skandaliczne błędy. Po prostu, nie chciało jej się wszystkiego przeczytać. Mając zatem niezbite dowody (o tym w dalszej części tego tekstu) skandalicznych błędów, możesz napisać na przykład, że jest albo nierobem któremu nie chce się ogarnąć całego materiału dowodowego albo, (zakładając, że skrzywdziła Cię celowo), jest degeneratem i/lub przestępcą. Napisz to z użyciem na przykład właśnie „i/lub”. Daj jakiś soczysty tytuł, ale miej na względzie co wcześniej napisałem. Jak nie masz dowodu na to, że wzięła łapówkę, to nie pisz tylko „przestępczyni” albo „skorumpowana” ale użyj tych wyrazów w połączeniu „i/lub” (np. nierób nieogarniający kluczowych dowodów) jak wyżej zaznaczyłem.

Jeśli stawiasz zarzuty, to po pierwsze, miej pewność, ze są uprawnione, że masz rację i możesz to wykazać niezbicie, jak na przykład to, że dwa pomnożone przez dwa równa się cztery. A nie że coś tam wskazuje na coś ale nie mamy pewności. Nie pomstuj też na przykład za to, że nie uwierzyła Twoim zeznaniom, bo ona ma prawo nie uwierzyć. Po drugie, stawiając zarzuty, postaraj się poprzeć je dowodami ale maksymalnie zwięźle. Jak poprzesz, to jesteś dość wiarygodny a jak nie poprzesz, to czytelnik może pomyśleć, że jesteś niewiarygodny. Nie przytaczaj jednak na przykład całego uzasadnienia wyroku oraz pism procesowych i wskazanych dowodów, bo komu będzie się chciało to wszystko czytać? Krótko i zwięźle plus ewentualnie komentarz, że jak kto nie wierzy ale chce poznać więcej szczegółów, to podeślesz albo wstawiasz link do tych szczegółów.

Tyle, w skrócie. Jak masz pytania, to pytaj w komentarzu albo mailem. Przestrzegając tych wskazówek, wytrącamy im argumenty którymi lubią szermować przeciwko społeczeństwu a więc, że niby „wariaci”, „mowa nienawiści”, „brak szacunku dla urzędu sędziowskiego”, „krzywdzące, emocjonalne opinie osób nieznających procedur i przepisów prawa” itp., itd.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

24/07/2015

Komentarze do 'Techniczne wskazówki dla osób publicznie krytykujących sędziów, prokuratorów i innych urzędników'

Subscribe to comments with RSS

  1. W imię popularnej poprawności zawsze zamiast idioty etc można subtelniej np. „inteligentny inaczej” lub „demon intelektu”

    Anna

    25 Lip 15 20:43

  2. Hm, takie określenia są humorystyczne a temat bynajmniej.

    admin

    25 Lip 15 20:46

Skomentuj