Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt dla nowej spółki z o.o, sprawdzenie prezesa w BIK

komentarzy 5

Pytanie: Mam pytanie odnośnie sp. z o.o. Mój potencjalny wspólnik, który ma być Prezesem w spółce, widnieje w BIKu. Czy nowo powstała spółka może mieć problem z zaciągnięciem kredytu? Czy sprawdza się poszczególnych członków spółki czy tylko samej spółki?

Odpowiedź: Jeżeli byłby jedynie wspólnikiem a nie członkiem zarządu, to bank nie będzie go sprawdzał przed udzieleniem spółce kredytu. Do odpowiedzialności subsydiarnej za zobowiązania spółki z o.o. w przypadku bezskuteczności egzekucji przeciwko niej pociągnąć można bowiem jedynie członków jej zarządu a nie wspólników jeżeli ci nie są członkami zarządu. Jak chodzi o odpowiedź na pytanie, czy członkowie zarządu spółki z o.o. wnioskującej o kredyt są sprawdzani w BIK to owszem, są sprawdzani. Jak chodzi o odpowiedź na pytanie, czy nowa spółka generalnie może mieć problemy z uzyskaniem kredytu, to tak, może mieć problemy. Banki niechętnie kredytują nowe firmy a nowe spółki z o.o. ponoć jeszcze mniej chętnie niż osoby fizyczne które rozpoczęły prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 31 Ocena średnia: 4.3]

22/07/2015

kategoria: spółka z o.o.

Komentarze do 'Kredyt dla nowej spółki z o.o, sprawdzenie prezesa w BIK'

Subscribe to comments with RSS

 1. Udziałowcy w spółce z o.o. są też sprawdzani przez bank przed udzieleniem kredytu spółce. Muszą wyrazić zgodę na sprawdzenie w BIK, oraz mają sprawdzany majątek i dochody

  Maniek

  26 Lip 15 23:49

 2. Udziałowcy nie ponoszą odpowiedzialności za długi spółki z o.o. więc nie ma podstaw aby ich sprawdzać.

  admin

  27 Lip 15 06:07

 3. Zgadza się że udziałowcy nie odpowiadają za długi spółki z o.o.. W moim przypadku zawsze, a było to już kilka razy w banku PKO wszyscy udziałowcy musieli wyrazić zgodę i byli sprawdzani. Spółka z o.o. działa już kilka lat.

  Maniek

  27 Lip 15 10:27

 4. A czy udziałowcy ci są członkami zarządu tej spółki?

  admin

  27 Lip 15 11:03

 5. Jeden jest, dwóch nie. Wszyscy wyrażali zgodę i byli sprawdzani.

  Maniek

  29 Lip 15 19:54

Skomentuj