Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Śledźcie zmiany w przepisach! Jak zaprzepaściłem wniesienie skargi do Strasburga.

komentarze 2

A błędy (przekręty) sędziów są tak namacalne i jaskrawe, że logicznie rzecz biorąc i przyjmując że w Europejskim Trybunale nie ma takich patałachów / przestępców jak w polskim sądzie, skarga zostałaby w całości uwzględniona. Nie zostanie jednak rozpatrzona… Zadośćuczynienie od Skarbu Państwa w wysokości ok. 45 tys. zł. a może trzy razy tyle, przeszło koło nosa przez lenistwo – zbyt duże ilości wina; odwlekanie napisania skargi.

Pochwaliłem się niedawno we wpisie Zabukowałem sobie skargę do Strasburga jak to przerwałem – wznowiłem bieg nazwijmy, trybunalskiego terminu zawitego. Okazuje się jednak, że nie przerwałem…

Masz sześć miesięcy na wniesienie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Sześć miesięcy licząc od wydania wyroku II instancji (a gdy przysługuje kasacja, to od oddalenia skargi kasacyjnej). Skarga musi być kompletna, wniesiona na odpowiednim formularzu. Jak widać we wpisie wskazanym powyżej, wykonałem niejako „numer na braki formalne” aby przerwać – wznowić bieg przedawnienia, co kiedyś było skuteczne… Kiedyś… Jeszcze nie tak dawno temu…

Wielka szara koperta niemieszcząca się w skrzynce pocztowej przy furtce sprawiała wrażenie reklamy, przechodzień mógł ją sobie wyciągnąć (w tym małe dziecko). W końcu wyciągnąłem ją w nocy ja (byłem bliski wyje…ania jej po ciemku do kosza w ogrodzie, bez czytania) i przeczytawszy, iż nadawcą jest Trybunał stwierdziłem po pierwsze, że szybka reakcja a po drugie, że to powinno przyjść pocztą poleconą a nie zwykłą choć priorytetową.

W domu ją rozpakowałem ale daremnie w pliku kartek szukałem pouczenia które zeskanowane zamieściłem we wpisie nieco wyżej wskazanym. naszło mnie jednak tylko bardzo lekkie złe przeczucie ale na tyle mocne, ze zacząłem googlować. No i ku….wa wygooglowałem… Od 1 stycznia 2014 roku bieg tego terminu zostaje przerwany jedynie w przypadku złożenia kompletnej skargi wraz ze wszystkimi towarzyszącymi jej dokumentami. Skargi niekompletne będą przez Trybunał odrzucane, bez skutku w postaci przerwania biegu terminu do wniesienia skargi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/07/2015

kategoria: sędziowie

Komentarze do 'Śledźcie zmiany w przepisach! Jak zaprzepaściłem wniesienie skargi do Strasburga.'

Subscribe to comments with RSS

  1. no cóż to teraz każda skarga „może okazać się niekompletna”… 😀

    ryszard ochódzki

    21 Lip 15 12:24

  2. I może właśnie o to chodzi. 😉

    admin

    21 Lip 15 13:23

Skomentuj