Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajęcie konta bankowego przez komornika z nieznanego powodu, co zrobić?

komentarzy 6

Pytanie: Mam na koncie zablokowaną kwotę przez Komornika sądowego. Nie otrzymałam wcześniej żadnej informacji z żadnej instytucji że jestem cokolwiek komukolwiek winna. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedź: Na zajęciu egzekucyjnym na koncie bankowym powinny znajdować się dane komornika na polecenie którego bank dokonał zajęcia oraz sygnatura akt sprawy u komornika. Proszę w Google wpisać dane komornika, to znajdzie Pani namiary na niego. Proszę go zapytać, kto jest wierzycielem w sprawie oraz o dane tytułu wykonawczego (sygnatura akt i który sąd tytuł wykonawczy wydał). Wówczas będzie Pani mogła formalnie zareagować dokonawszy z kolei ustaleń w sądzie. Skoro nie otrzymała Pani korespondencji z sądu (chyba że to egzekucja kredytu bankowego na podstawie BTE, bo wtedy sąd nie przysyła nic dłużnikowi) ani odpisu zajęcia od komornika, to możliwe, że zarówno w pozwie jak i we wniosku egzekucyjnym do komornika podany był jakiś inny Pani adres (który miejscowa poczta wciąż uznaje za aktualny i dlatego sądowe orzeczenie uprawomocniło się)

Po sprawdzeniu, kto jest rzekomym wierzycielem i rzekomo z jakiego tytułu, będzie Pani mogła wnieść do sądu o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu tudzież ewentualnie dodatkowo powiadomić prokuraturę o przestępstwie (jeżeli orzeczenie uzyskano przestępstwem).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

11/07/2015

Komentarze do 'Zajęcie konta bankowego przez komornika z nieznanego powodu, co zrobić?'

Subscribe to comments with RSS

 1. z reguły nie o przywrócenie terminu, a po prostu wnieść sprzeciw z uwagi na brak prawidłowego doręczenia.

  jeśli adres w pozwie był nieprawidłowy to faktycznie nie doszło do prawidłowego doręczenia. zatem terminowi nie uchybiono więc nie ma czego przywracać, gdyż termin w ogóle nie zaczął biec

  ryszard ochódzki

  13 Lip 15 00:09

 2. Zgadza się natomiast sformułowanie „o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu” chyba może być. Ten termin upłynął (wiemy dlaczego).

  admin

  13 Lip 15 05:57

 3. A co jesli dłużnik nie mieszka i nie odbiera korespondencji pod adresem zameldowania jak i pod adresem korespondencyjnym (podanym w umowie), to wtedy z jakim adresem składać pozew w EPU?

  Jesli złożyć z zameldowania to po jakims czasie dłużnik zlozy „przywrocony” sprzeciw podnoszac ze wierzyciel znal adres korespondencyjny, a jesli poda sie adres korespondencyjny to chyba nie przejdzie weryfikacji EPU.

  Zdziś Marchewka

  13 Lip 15 11:31

 4. W pozwie należy podać adres zamieszkania. Za takowy w opisanym przez Ciebie przypadku uznałbym adres korespondencyjny. W EPU już w pozwie nadmieniłbym iż jest to adres zamieszkania który jest inny niż zameldowania i że posiadam potwierdzenie doręczenia wezwania do zapłaty / zwrot niepodjętego dwukrotnie awizowanego przez pocztę. Wymieniłbym to jako dowód w rubryce.

  admin

  13 Lip 15 11:53

 5. Problem tylko jest taki ze ten adres korespondencyjny i do doreczen nie jest miejscem pobytu dluznika i adresem zamieszkania, dluznik zamieszkuje w jakims nieznanym wynajmowanym lokalu.
  A z adresu zameldowania z umowy obecnie wymeldowany do nikąd.

  Zdziś Marchewka

  14 Lip 15 20:33

 6. Nie doczytałem, że pod korespondencyjnym adresem też nie odbiera korespondencji. To nic, wysłałbym na adres zameldowania jeśli tylko korespondencja zwracana jest po dwukrotnym awizowaniu. I ewentualnie dodatkowo na adres korespondencji.

  Każdy tak może stwierdzić, ze on nie mieszka pod adresem zameldowania tylko gdzieś tam (i poprosić kumpla żeby potwierdził, że u niego mieszka).

  Jak masz udokumentowaną, bezsporną wierzytelność, to nie obawiałbym się przywrócenia terminu i już.

  admin

  14 Lip 15 21:29

Skomentuj