Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik wnosi do komornika o umorzenie postępowań egzekucyjnych

komentarzy 9

Dokładniej, wnosi o to adwokat czyli pełnomocnik dłużniczki. Zaiste „niezbędne” było wydawać pieniądze na adwokata, tak „trudny” jest to w sporządzeniu wniosek 😉 który to wniosek komornik przesłał mnie i innym wierzycielom celem zajęcia przez nas stanowiska na podstawie art. 760 par. 3 kpc.

Jako pełnomocnik dłużniczki zwracam się o umorzenie wszelkich postępowań egzekucyjnych prowadzonych w stosunku do jej osoby. Wskazać należy, iż z dniem 30.01.2015 r. dłużniczka została zwolniona ze swojego miejsca pracy … . Z tym dniem brak jest możliwości prowadzenia dalszych egzekucji. Dłużniczka po zwolnieniu nie otrzymuje żadnego uposażenia ani nawet świadczeń emerytalnych. W aktach sprawy znajdują się stosowne dokumenty świadczące w/w okoliczności.

Taki wniosek kieruje się do wierzycieli egzekwujących a nie do komornika ale OK, sprytny pan mecenas nie chciał się „narobić” oraz „wykosztować” i wysłał wniosek do komornika który wniosek ten skserował wielokrotnie i rozesłał do wszystkich wierzycieli.

A co do meritum, skoro jak pisze adwokat – „brak jest możliwości prowadzenia dalszych egzekucji” – to przecież komornik sam to stwierdzi i prędzej lub później umorzy postępowania egzekucyjne więc po co w ogóle pisać taki wniosek? 😉 U mnie na przykład wzbudził podejrzenia, że dłużniczka jednak ma jakiś majątek i obawia się tego, że komornik znajdzie… Z pewnością nie lokatę terminową ale nieruchomość to już prędzej.

Może być też tak, że dłużniczka ma nagraną nieźle płatną pracę i chce / musi ją podjąć jak najszybciej. I liczy na to, że po umorzeniu wszystkich egzekucji nie będzie miała zająć wynagrodzenia. Jednak umorzenie postępowania egzekucyjnego to nie jest umorzenie długu i powtórnych egzekucji z wniosku takich wyg jak nie przymierzając ja, wykluczyć nie można.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

09/07/2015

kategoria komornik

Komentarze do 'Dłużnik wnosi do komornika o umorzenie postępowań egzekucyjnych'

Subscribe to comments with RSS

 1. to zależy kim jest wierzyciel, jaka podstawa egzekucji i jej czas. plan może być chytry jak chodzi np. o BTE sprzed ponad 3 lat. umorzenie na wniosek wierzyciela sprawi że roszczenie będzie natychmiast przedawnione po takiej akcji 🙂

  ryszard ochódzki

  9 Lip 15 16:17

 2. Na stu wierzycieli chyba żaden nie umorzy a z pewnością nie bank w którym odbiór takich wniosków jest jak mój.

  admin

  9 Lip 15 16:27

 3. właśnie że jak ktoś, to akurat bank 🙂

  ryszard ochódzki

  9 Lip 15 18:37

 4. A co mogłoby bankiem powodować w takim przypadku?

  admin

  9 Lip 15 19:20

 5. wiedza że ch…ja będzie z egzekucji i czas sprzedawać do funduszu sekurytyzacyjnego.
  a chytrość planu to chyba wiesz na czym polega. jeśli nie czaisz – polecam III CZP 103/14 🙂

  ryszard ochódzki

  9 Lip 15 20:59

 6. To już wiem, pisałeś kiedyś.

  admin

  9 Lip 15 21:04

 7. czyli wszystko jasne, gra i tańczy chłop z komańczy 🙂

  ryszard ochódzki

  9 Lip 15 21:07

 8. Tak, ale nie sądzę, aby na decyzję bankowców wpływ miało takie pismo od adwokata dłużniczki. Prawnik zapewne wie, że żadnego efektu z tego nie będzie ale chciał zarobić, nie wiem po ile takie pisma są na czarnym tfu adwokackim rynku, ale pewnie ponad 100 zł. a żeby je napisać (wymyślić co napisać), adwokat musiał zorientować się 😉 w tematach komorniczych swej klientki, co zapewne też kosztowało…

  admin

  9 Lip 15 21:13

 9. napisałem – reakcja byłaby nie na wniosek adwokata, lecz na realia sytuacji

  ryszard ochódzki

  9 Lip 15 21:28

Skomentuj