Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Propozycja od pani komornik, przy okazji złożona

komentarzy 9

Ot takie pisemko z informacją o przejęciu sprawy, szkoda tylko, że nic nowego w samej sprawie, więc można by nic nie pisać. No ale nowy adres ma kancelaria, więc OK, niech będzie.

propozycja

Najważniejszy wydaje się jednak być (dla pani komornik) ostatni akapit zachęcający do współpracy w nowych sprawach w przyszłości. I wizytówki dwie do pisma dołączono.

Generalnie podobają mi się takie zachęty, coraz częściej od komorników wychodzące. Jest ich coraz więcej, konkurencja wzrasta, można spodziewać się, że skuteczność komorników też. Gdyby jeszcze ludzie dbali o należyte udokumentowanie swych należności (np. wekslem), żeby nakazy zapłaty w postępowaniu nakazowym były wydawane uniemożliwiając dłużnikom przeciąganie postępowań sądowych (poprzez sprzeciwy od nakazu zapłaty), to firmy windykacyjne zaczęłyby znikać stopniowo z rynku wierzytelności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/05/2015

kategoria: komornik

Komentarze do 'Propozycja od pani komornik, przy okazji złożona'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nie ma co liczyć na wzrost skuteczności, bo nie ma nowych narzędzi i prawa. Gdyby za niezapłacenie należności nie będącej skarbową też groził areszt, to wtedy niepracujący, pracujący na czarno i na najniższą krajową cudownie wypłacalnymi by byli.

  jab

  24 maja 15 11:42

 2. Może być za to większe zaangażowanie komorników. Na przykład ruszenie czterech liter do biura rachunkowego celem spisania kontrahentów dłużnika i powysyłania zajęć wierzytelności.

  admin

  24 maja 15 19:58

 3. Trafi na doradce podatkowego to zostanie wyśmiany i drzwi przed nosem mu zamknie.

  dżedaj

  25 maja 15 19:20

 4. Trafi na znającego przepisy komornika, to mu drzwi do gabineciku wypier…oli i z policją wejdzie i grzywnę doje…ie. I skończy się bezpodstawne powoływanie się na tajemnice zawodową.

  admin

  25 maja 15 19:38

 5. Co to jest dziennik KMO i pełnomocnictwo KRS?

  Lech

  26 maja 15 12:19

 6. A żebym to ja wiedział… Niestety, nie chce mi się dzwonić i dowiadywać.

  admin

  26 maja 15 12:28

 7. „Dziennik KMO” jest określony w Zarządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 stycznia 1990 r. w sprawie szczegółowych zasad tworzenia i organizacji kancelarii
  komorniczych oraz ich systemu finansowo-księgowego. I tak też (np.) Oddział 2 § 17 czytamy, że do dziennika „Kmo” wpisuje się wszelkie pisma i czynności niepodlegające wpisowi do innych urządzeń ewidencyjnych, a zwłaszcza nie dotyczące poszczególnej sprawy egzekucyjnej oraz zawiadomienia otrzymywane od innych komorników…

  Ona napisała: „dziennika KMO na pełnomocnictwo i KRS” a nie „pełnomocnictwo KRS”.

  Tak czy owak, jakieś pokręcone to…

  admin

  26 maja 15 17:36

 8. Ha to ci dopiero zawoalowane reklamowanie, którego komornikom robić nie wolno;-)
  Pełnomocnictwa związane są ze sprawami egzekucyjnymi i pani chce do KMO? dziwne jakieś, do kmo wpisuje sie np. zawiadomienia od innych komorników z art 921 kpc czy też sławnej 8 z uoksie.

  Anna

  2 Cze 15 16:36

 9. Widać że Anna zna branżę. Małżonka czy siostra a może córa pana komornika? 😉 Jest takowy o nazwisku które Anna w adresie e-mail ma.

  admin

  2 Cze 15 17:15

Skomentuj