Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„koszty sądowe więzienie”

komentarze 4

Taką tytułową frazę ktoś wpisał dzisiaj w wyszukiwarce Google. Nie no, coś Ty, nie ma szans na skazanie za to, że ktoś kosztów sądowych nie zwrócił (przeciwnikowi który wygrał w sądzie). Za długi można zostać skazanym jeżeli powstały w następstwie oszustwa a tu nie ma mowy o oszustwie.

No popatrz, jeżeli Ty kogoś pozwałeś, to zapewne licząc na wygraną, prawda? A jeżeli ktoś Ciebie pozwał i wygrał, to przecież nie Ty zainicjowałeś to a poza tym też mogłeś liczyć na to, że powództwo zostanie oddalone. Przede wszystkim jednak, nie odniosłeś żadnej korzyści majątkowej, Ty nie masz tych pieniędzy, nie wzbogaciłeś się. Sprawdź sobie bowiem brzmienie przepisu traktującego o oszustwie – art. 286 Kodeksu karnego, nie chce mi się go zamieszczać po raz setny na tym blogu.

No chyba że unikasz egzekucji tych kosztów poprzez ukrywania mienia, dochodów. No, wtedy ewentualnie wchodzi w grę art. 300 § 2 Kodeksu karnego. Przykładowo, kiedy komornik przychodzi do Ciebie ściągnąć te koszty a Ty wcześniej wyniosłeś do koleżanki nowy sprzęt AGD, żeby komornik nie zajął tegoż. Oczywiście udowodnienie Ci tego, że Ty ten sprzęt miałeś to inna rzecz, taki tylko pierwszy z brzegu przykład podałem, nie chce mi się dziś myśleć.

Aha i kosztów sądowych na areszt nie zamieniają, jeżeli o to Ci chodzi, bo koszty sądowe to nie grzywna którą można „odsiedzieć” i jej już wtedy nie ma.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 18 Ocena średnia: 4.2]

17/05/2015

kategoria skazanie

Komentarze do '„koszty sądowe więzienie”'

Subscribe to comments with RSS

 1. A czy od kosztów sadowych i adwokackich rosną odsetki?

  BOBO

  17 maja 15 17:00

 2. Nie rosną. Uchwałą Sądu Najwyższego sygn. akt: III CZP 16/11 stwierdzono to dobitnie choć wcześniej też nie można było naliczać. Jest to głupie ale jest jak jest.

  admin

  17 maja 15 20:39

 3. Od paru miesięcy przeglądam czasem tego bloga i widzę, że ostatnio wszystko z sądów jest dla Kolegi głupie a w słowach Kolega nie przebiera. Oby nie doigrał się.

  kolo

  18 maja 15 09:02

 4. Hm, wyglądasz mi na prowokatora chcącego abym wylał kubeł pomyj na prawników.

  Usunąłem z tego bloga kilka ostrzejszych wpisów o sędziach itp., aby nie narażać się reklamodawcom których reklamy tu wyświetlam. Niebawem powstanie druga strona całkowicie bez reklam – pro publico bono o degeneratach w togach i w mundurach czyli tych którzy hańbią urząd i szkodzą uczciwym swym kolegom. Wówczas wskażę która to.

  Oczywiście, ze niemożność naliczania odsetek od kosztów procesu to głupota. Przecież to takie same pieniądze, taki sam wydatek jak np. udzielona pożyczka która nawet gdy nieoprocentowana, to po terminie zapłaty uprawnia do naliczania ustawowych odsetek za zwłokę.

  admin

  18 maja 15 09:38

Skomentuj