Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Skuteczne zlecenie bezpłatnej windykacji policyjnym windykatorom kwoty 320 zł.

komentarze 4

Skuteczne, bo po pierwsze (pośrednio dzięki mnie) nie udało im się zniechęcić „zleceniodawcy” do złożenia zlecenia darmowej windykacji. Chodzi o sprawę opisaną przeze mnie tutaj. A po drugie, policyjni windykatorzy szybko odzyskali pieniądze o czym pani poinformowała mnie miło dziękując: 😉

Po miesiącu od wysłania zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa na prokuraturę, zadzwonił do mnie aspirant z miejscowej komendy. Skontaktowali się z tą oszustką telefonicznie i poinformowali mnie, że ma mi wpłacić te pieniądze. W międzyczasie kobieta w rozmowach z policjantami myliła „klientki”. Sprawdzałam jej konto allegro – ma jeszcze pięć wpisów negatywnych, opisujących identyczną sytuację jak moja, tyle, że od niektórych kobiet wyciągnęła więcej kasy – nawet 420zł. Niektórym wysyłała jakieś dziurawe kawałki materiału, twierdząc że to ta sukienka.
Policjanci, od razu gdy przesłała mi potwierdzenie przelewu poprosili mnie, żebym po realnym otrzymaniu pieniędzy na konto bankowe przyszła na komendę wycofać zawiadomienie, z racji tego że pieniądze wróciły.
Pisałam do tych kobiet, ale nie wiem czy czytały już te wiadomości, zachęcając do składania zawiadomień o popełnionym przestępstwie. Bo gdy powiedziałam policjantowi, że za pewne takich jak ja jest wiele, skoro sam zauważył, że kobieta ewidentnie miesza przypadki wyłudzeń… otrzymałam odpowiedź, że sprawdzali bazę i nie ma żadnych zawiadomień prócz mojego. Czyli wychodzi na to, że kobieta nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
Pieniądze na szczęście wróciły, za co dziękuję PRZEDE WSZYSTKIM Panu. Gdyby nie Pana wsparcie i rady, pewnie sama początkowa postawa policjantów zniechęciłaby mnie do dalszych działań.

Bardzo dziękuję!

Cieszę się razem z Panią. Z oszustwami to jest tak, że są ścigane z urzędu natomiast w praktyce nie oczekujmy od Policji, ze z urzędu czyli z własnej inicjatywy będzie badać tamte pozostałe przypadki w sytuacji, gdy oszustka Pani zapłaciła. Poza tym, jeżeli tamte osoby nie zarejestrowały kamerą momentu rozpakowania przesyłki (co i Pani radziłem, gdyby oszustka jednak coś przysłała) to sprawa byłaby sporna – oszustka twierdziłaby że przysłała rzecz zgodną z ofertą i umową i że owych kilka osób „zmówiło się przeciwko niej”.

W tej sprawie, skoro oddała pieniądze, a policja prosi Panią o wycofanie zawiadomienia, to z pewnością kary nie poniesie ona.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/04/2015

kategoria: policja,windykacja

Komentarze do 'Skuteczne zlecenie bezpłatnej windykacji policyjnym windykatorom kwoty 320 zł.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Wreszcie policja przydała się do czegoś.

  BOBO

  25 Kwi 15 10:41

 2. Nie no, BOBO, Policja wiele razy do czegoś przydała się. Krytykować i piętnować degeneratów / przestępców w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości jak najbardziej tak i nagłaśniać. Jednak nie popadajmy w ślepe zacietrzewienie (także dlatego, aby zachować wiarygodność).

  admin

  25 Kwi 15 10:54

 3. Mam pytanie ,wraz z mężem pożyczaliśmy od znajomych pieniądze, zostało nam jeszcze 2200zł, których nie jesteśmy w stanie spłacić jednorazowo ,chcą założyć nam sprawę w sądzie i chciałabym zapytać czy prócz kosztów sądowych to prawda, że będziemy musieli płacić jakieś odsetki i koszty równowartości pozostałej pożyczki? proszę mi odpisać bo nie wiem co mam już robić.

  Luda

  26 Kwi 15 07:39

 4. Tak, wierzyciel ma prawo domagać się zapłaty oczywiście pozostającej kwoty podstawowej pożyczki czyli kapitału, jak też odsetek zastrzeżonych w umowie pożyczki które naliczane są także po upływie terminu zwrotu pożyczki. Jeżeli w umowie pożyczki nie zastrzeżono odsetek za okres udzielenia pożyczki, to wierzyciel ma prawo domagać się ustawowych odsetek za zwłokę – za opóźnienie w spłacie pożyczki.

  admin

  26 Kwi 15 07:47

Skomentuj