Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Uwaga, poważna wada e-sądu czyli EPU, głównie w sprawach gospodarczych

komentarze 4

Temat a raczej problem już kiedyś niejako zasygnalizowałem ale uznałem za wysoce pożądane założyć osobny wątek w tym temacie ponieważ wówczas nie nawiązywałem do e-sądu..

Chodzi właśnie o to, że po wniesieniu przez pozwanego sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym (w skrócie właśnie: EPU) sprawa zostaje przekazana do sądu właściwego miejscowo dla pozwanego w którym pełnomocnik pozwanego czyli adwokat albo częściej radca prawny może mieć skorumpowanych sędziów. Rozumiesz, prawnik miał już wiele spraw tym sądzie (na jego terenie) i prawdopodobieństwo tego, że zna korupcyjnie sędziów jest relatywnie wysokie i przegrasz sprawę która obiektywnie powinna być wygrana – powództwo winno zostać uwzględnione, zarzuty oddalone. I właśnie w sprawach gospodarczych ryzyko o którym piszę jest szczególnie wysokie. Dlatego, że przedsiębiorcy są pozywani generalnie o wiele częściej niż osoby prywatne wobec czego, w wyniku licznych kontaktów z prawnikiem jest bardziej prawdopodobne, że prawnik nabrawszy zaufania do klienta powie mu, o co tak naprawdę w tym sądzie chodzi, jak się wygrywa sprawy. A pozwany wyłoży kasę na łapówkę.

A jak pozew wniesiesz na papierze czyli do sądu rejonowego właściwego dla Ciebie to i po sprzeciwie w tymże będzie toczyło się postępowanie gdzie to Twój prawnik ma skorumpowanych sędziów, hahahahah… 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/04/2015

kategoria e-sąd

Komentarze do 'Uwaga, poważna wada e-sądu czyli EPU, głównie w sprawach gospodarczych'

Subscribe to comments with RSS

 1. a jeśli pozwany wniesie o przekazanie do sądu wg własciwości miejscowej pozwanego?

  ryszard ochódzki

  7 Kwi 15 17:38

 2. To ja sprzeciwię się temu, mam prawo do tego, aby sprawa była rozpatrywana w sądzie właściwym miejscowo dla mnie – powoda.

  admin

  7 Kwi 15 17:46

 3. niby skad ono wynika? jakos kruk czy ultimo nie pchaja wszystkiego do wroclawia

  ryszard ochódzki

  7 Kwi 15 22:10

 4. Art. 34 kpc.

  A nie pchają wszystkiego do Wrocławia może dlatego, że zapchaliby… I sędziowie byliby źli…

  admin

  7 Kwi 15 22:37

Skomentuj