Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Szybkie czynności prewencyjne po otrzymaniu groźby bezprawnej

komentarzy 7

Wczorajszy mail od klienta dla którego prowadzę windykację pożyczki od dłużnika z Mikołowa (egzekucja komornicza w toku, co miesiąc ok. 2 tys. zł. wpływa):

Piszę w takiej sprawie: dzwonił dzisiaj do mnie S. z zastrzeżonego numeru. W telefonie mam funkcję nagrywania rozmów. Trochę mnie zaskoczył tym telefonem bo było rano i mnie obudził. Ale do sedna: nie przedstawił się ani nic, tylko zapytał czy nadal potrzebuję tych 80 000 zł bo jeśli tak to zapłaci 2 tys i inaczej załatwimy sprawę i, że będzie czekał pod moim zakładem pracy. Co mogę z tym zrobić?
P.S Ma Pan jakieś wiadomości z policji odnośnie tych podpisów? Bo już dość dawno składałem te podpisy a na chwilę obecną cisza..

Rozumiem, że nagrał Pan to? Zgłosić do prokuratury jako groźbę która wzbudza Pana obawy. Może Pan wysłać zgłoszenie pocztą poleconą w którym poinformuje Pan, że na przesłuchanie przyniesie nagranie. Ja nie wiem, jak to wygląda takich sytuacjach, ale zrobiłbym na Pana miejscu dwie kopie. Jedną zostawił u siebie a z drugą i z telefonem udał się wezwany na przesłuchanie. Albo od razu do zawiadomienia – do przesyłki dołączyć kopię na CD. Sugeruję (jeśli jest taka możliwość) poinformować S. dzisiaj o tym, że rzekomo już dzisiaj Pan wysłał to zawiadomienie (np. w Sosnowcu główna poczta jest czynna w sobotę do godz. 13 chyba). I poinformować, że razem z nagraniem. No chyba, że Pan powie iż był już dziś na policji. Cham jednak, jak podejrzewamy, ma znajomości na policji więc może się dowiedzieć, że Pana tam nie było, dlatego może jednak opcja pocztowa będzie lepsza. Cham gadał o sprawie i głos też do rozpoznania jest przecież. Dla mnie przesłanie jest jasne: że sugeruje iż za 2 tys. zł. jakichś zbirów naśle na Pana.

Nic w sprawie rzekomego podrobienia podpisu nie wiem. Liczę na to, ze zdawszy sobie sprawę iż szans nie mają Pana wrobić, umorzyli. Telefon od chama zdaje się potwierdzać to.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/03/2015

kategoria zastraszanie

Komentarze do 'Szybkie czynności prewencyjne po otrzymaniu groźby bezprawnej'

Subscribe to comments with RSS

 1. kopia kopia na CD ale tel tez musi isc do badania czy plik oryginalny

  ryszard ochódzki

  23 Mar 15 01:24

 2. To tak na początek tylko napisałem. Dlatego o dwóch kopiach dla niego wspomniałem. Zresztą, jak się cham przyzna na pierwszym przesłuchaniu że to on, to chyba badanie nie będzie potrzebne.

  admin

  23 Mar 15 02:25

 3. jak się przyzna 🙂 raczej wyjścia nie ma.
  mnie za to śmieszy wiara ludzi w magiczna moc dowodów z rozmów na facebooku 😉

  ryszard ochódzki

  23 Mar 15 02:30

 4. Facebook? No cóż, konto można zamknąć i już nie będzie kontaktów – znajomych dowodzących że to jego konto. O to Ci chodzi?

  admin

  23 Mar 15 02:52

 5. nie. ktoś może przecież zrobić print screeny, prawda? i pokazuje w sądzie 🙂 zresztą konto dalej sobie może istnieć.
  chodzi o to, że wpisujący powie że to nie on – i kaplica. w domu router wifi otwarty, domownicy znają hasło na profil 😀 a z USA pomoc prawna w takich sprawach (logi) nie nadejdzie.
  co innego jakiś terroryzm, wówczas ABW ma z fb logi w kilka minut.

  ryszard ochódzki

  23 Mar 15 13:51

 6. No ale co na print screen będzie wskazującego, że od tej osoby maila dostałeś? Może być sporo osób o takim nazwisku, mogłeś konto spreparować. O ile mi wiadomo, to znajomi nie wyświetlają się na stronie głównej.

  Trochę też wątpię w to, że sąd uwierzy, iż to domownik się zalogował i w imieniu właściciela pisał, potwierdzał (co?). Tak samo jak w przypadku konta e-mail.

  admin

  23 Mar 15 16:29

 7. ano chodzi o to, że dowody z facebooka to żadne dowody, jeśli tylko ktoś zaprzeczy. nie ma szans niczego udowodnić

  ryszard ochódzki

  23 Mar 15 19:10

Skomentuj