Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy przy kredycie na żonę będą mnie sprawdzać w BIK”

komentarze 3

Tytuł to znowu fraza z wyszukiwarki. No nie, jeżeli żona bierze kredyt a Ty nie jesteś kredytobiorcą solidarnym ani nie wyrażasz na piśmie zgody na zaciągnięcie tegoż kredytu, to Cię nie sprawdzą w BIK ani nigdzie indziej. A moim zdaniem, powinni.

Albowiem czy długi męża i nieprzyjemności z tymiż (z egzekucją tychże) związane mogą mieć przełożenie na wypłacalność żony? Oczywiście , że tak. Aby nie dopuścić do nieprzyjemnych / niebezpiecznych sytuacji żona może zechcieć pomóc mężowi w spłacaniu jego zobowiązań przez co dopuści do zalgłości w spłacaniu własnego czyli jej kredytu.

Znaczy się, Ty jesteś w BIK, a żona nie jest, tak? Czyli co, brałeś kredyty na hazard? Aha… A jak już żaden bank nie chciał Ci przyznać kredytu, to gdzie brałeś? Aha, na mieście… Wszystko jasne. Jeszcze jakby tutaj, to pół biedy ale na mieście… A żona może wykonuje zawód zaufania społecznego? Aha…

Że co, że kredyt który ona bierze będzie przeznaczony na spłatę Twoich zobowiązań? Aha, pięknie.

Co? tak, zgadza się, własność wspólna małżeńska (czyli wasze mieszkanie) nie może być przedmiotem egzekucji tylko Twoich długów, ale jeśli egzekucja będzie bezskuteczna, to wierzyciel może żądać przymusowego podziału majątku. Twoja żona pewnie o tym wie, tylko Ci nie mówi a Ty myślisz, że ona Cię kocha bardzo i dlatego pomaga Ci spłacać długi Twoje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

18/03/2015

kategoria kredyty

Komentarze do '„czy przy kredycie na żonę będą mnie sprawdzać w BIK”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Takie mądrale przeważnie mają ustanowioną rozdzielność grubo wcześniej, niż powstały długi.

  Mike

  18 Mar 15 11:39

 2. Różnie może być. Ktoś mu powiedział może (i to może nawet prawnik), że współwłasność nie może zostać zlicytowana i nie podzielili.

  admin

  18 Mar 15 12:09

 3. aha…

  Zdziś Marchewka

  18 Mar 15 14:33

Skomentuj