Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak poinformować komornika gdzie mieszka dłużnik”

komentarze 3

I znowu tytułem niniejszego wpisu jest fraza wpisana przez kogoś do wyszukiwarki. No ale kto pyta, wierzyciel egzekwujący czy osoba trzecia, postronna powiedzmy? Zakładam że osoba trzecia, bo jeśli wierzyciel to niewiarygodnie mało rozgarnięty musiałby być aby pytać o to. OK, Na wszelki wypadek najpierw „porada” dla wierzyciela egzekwującego: po prostu wysyłasz komornikowi pismo z podaniem adresu zamieszkania dłużnika.

Jeżeli natomiast pyta jak w tytule „życzliwa” osoba trzecia, to sytuację możemy mieć inną. Po pierwsze, to czy wiesz, który komornik prowadzi egzekucję? Nie musi to być komornik właściwy miejscowo. Ja nie raz otrzymałem informację o namiarach na dłużnika i jego mienie od osób postronnych, które nie wiedziały że wcale nie prowadziłem windykacji przeciwko osobie na którą namiary dawały. Zresztą, wstęp maila był zwykle taki „Jeżeli akurat prowadzą Państwo windykacje przeciwko …. to informuję uprzejmie, że …” itp.

Ponadto, zakładając, że poinformujesz komornika który rzeczywiście prowadzi egzekucję, to nie wiadomo, że komornik ten zechce wykorzystać, zweryfikować tę informację. Zapewne nie musi tego zrobić i moim zdaniem, nie zrobi tego. Między innymi także dlatego, że komornicy raczej nie są skorzy do fatygowania się na czynności terenowe do mieszkania dłużnika. Prędzej do firmy, gdzie jest większa szansa na zajęcie wartościowych rzeczy jak towar, sprzęt, maszyny. Oczywiście najchętniej konta bankowe zajmują (ale dłużnik może na szybko je zmienić) Poza tym na przykład może pomyśleć sobie, że to sam dłużnik wprowadza go w błąd, albo ktoś poproszony o to przez dłużnika. Po to, aby komornika zniechęcić w ogóle do sprawy.

Możesz oczywiście jednak spróbować. Zadzwoń i zapytaj, czy zainteresowany, maila wyślij…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/03/2015

kategoria komornik

Komentarze do '„jak poinformować komornika gdzie mieszka dłużnik”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Admin nie wiem czy widziales,ale tak wyglada rynek windykacji : ekancelaria zlozyla wniosek o upadlosc. Tak poza tematem,moze notka na ten temat?

  Misiek

  17 Mar 15 23:16

 2. No cóż, upadają od dawna firmy z różnych branż. Znaną firmą na rynku windykacji która upadła kilka lat temu był Cashflow.

  admin

  18 Mar 15 00:45

 3. P.S. Znaczy się dokładniej to ok. dwa lata temu wniosek o ogłoszenie upadłości został złożony ale widzę, że nie jest formalnie w upadłości. Strona www też jednak nie działa ;-). Może majątku na przeprowadzenie upadłości nie było…

  admin

  18 Mar 15 00:55

Skomentuj