Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ustalenie adresu zamieszkania dłużnika przez policję

8 komentarzy

Chcesz zlecić windykację albo pozew o zapłatę wnieść a nie masz aktualnego adresu zamieszkania / pobytu dłużnika ani jego nr PESEL? A może w ogóle adresu nie masz a tylko nr konta osobistego na które np. zaliczkę mu wpłaciłeś? Nie trać nadziei, udaj się po adres i nr PESEL nas policję! Znaczy się, nie tak, że wchodzisz na komendę / komisariat i do oficera dyżurnego “Dzień dobry, proszę mi znaleźć aktualny adres zamieszkania i nr PESEL mojego dłużnika (co ma taki nr rachunku bankowego), bo chcę zlecić windykację albo od razu pozwać go o zapłatę.”.

Przeczytaj też: Gdy policja nie chce przyjąć zgłoszenia

Po prostu wnosisz zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez dłużnika wyłudzenia na Twoją szkodę. No, co? Masz prawo podejrzewać, że z góry nie miał zamiaru wywiązania się z umowy, nie miał zamiaru dostarczenia zaliczkowanego przedmiotu, nie miał zamiaru zwrócenia pożyczki itp. Prokuratura może odmówić wszczęcia dochodzenia ale i tak trzeba będzie wcześniej przeprowadzić postępowanie sprawdzające czyli rozpytać go do protokołu a więc muszą go znaleźć. A może się wtedy wystraszy i odda Ci pieniądze… Pomyśl, nic za to nie zapłacisz, dwa w jednym masz za free: ustalenie adresu i przedsądowe czynności windykacyjne.

Przeczytaj też: Spółka z o.o. bez aktualnego adresu

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

3 lutego, 2021

kategoria policja,windykacja

tag

Komentarze do 'Ustalenie adresu zamieszkania dłużnika przez policję'

Subscribe to comments with RSS

  1. Fajny patent, hehe policjanci będą zadowoleni z napływu z tego tytułu.

    Żorż Poniemirski

    3 lut 21 o 20:53

  2. Nie jestem pewien tego czy policja udostępni dane adresowe temu który wniósł zawiadomienie czyli wierzycielowi. Na jakiej podstawie?

    pragmatyk

    5 sie 21 o 17:58

  3. Kilkakrotnie moi klienci uzyskiwali w takich sytuacjach aktualny adres z postępowania przygotowawczego / sprawdzającego. Nie wiem jak to jest obecnie po wprowadzeniu RODO.

    admin

    5 sie 21 o 19:22

  4. Możemy mieć tu brak interesu prawnego a jedynie interes faktyczny i wtedy adres nie powinien zostać przekazany. Tak jak chciałem kiedyś uzyskać informację chyba w starostwie powiatowym o tym, czy mój dłużnik jest właścicielem nieruchomości. Wysłałem zapytanie do starostwa załączając pismo od komornika o wszczęciu egzekucji ale w innym województwie gdzie dłużnik ma miejsce zameldowania. I starostwo odmówiło właśnie wobec braku interesu prawnego pomimo istnienia interesu faktycznego.

    Jędrek

    17 wrz 21 o 10:29

  5. Gdy adres zamieszkania – pobytu dłużnika jest inny od adresu zameldowania to policja też może nie dać rady ustalić tego adresu. Bądźmy realistami – policjant sprawdzi w bazie PESEL, może też w CEPIK, ewentualnie rozpyta rodzinę i sąsiadów i to wszystko co praktycznie może w tym zakresie zrobić.

    Dona

    30 wrz 21 o 04:42

  6. Tak jest, policja w ogóle ma dużo spraw które w żargonie określają jako chyba “enka” czyli nieodnaleziony. I nie chodzi mi tu o osoby zaginione ale właśnie do sprawy poszukiwane.

    Kris

    30 wrz 21 o 06:33

  7. To rzekome poszukiwanie w sprawach błahych to tak naprawdę niczego nie robienie, podczas rutynowej kontroli czasem się “znajdą” albo gdy ktoś im o tym doniesie.

    Bodo

    2 lut 22 o 05:28

  8. Policja szuka dłużnika także na zlecenie komornika sądowego jak i skarbowego – ale ogranicza się to do sprawdzenia przez dzielnicowego, czy dłużnik zamieszkuje pod znanym adresem.

    Grygu

    13 kwi 23 o 06:53

Skomentuj