Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornicy wciąż zajmują zwrot nadpłaty podatku

komentarzy 5

Publikuję niniejszą informację zobaczywszy nasilającą się częstotliwość zapytań w wyszukiwarce „czy komornik może zająć nadpłatę podatku”, gdzieniegdzie też czytałem, że bodaj NSA stwierdził (już dawno, może z rok temu) rzekomo, że nie można i że skończy się ten „proceder” jako bezprawny.

Złapałem więc dzisiaj za telefon, wybrałem sobie sześć kancelarii komorniczych z różnych regionów w kraju (w których to kancelariach jeszcze mam sprawy w toku) i podzwoniłem z zapytaniem, czy w tym roku zajmują nadpłatę podatku. Wszyscy zajmują a o żadnym jakimś orzeczeniu NSA w tej kwestii tzn. że niby nie można, nie słyszeli albo udają, że nie słyszeli. 😉 .

No tak, tylko jeszcze pytanie, czy urzędy skarbowe będą owe nadpłaty komornikom przelewać. Piszcie dłużnicy, jak tam u Was w tej sprawie, czy nadpłaty trafiają na Wasze konta osobiste / do ręki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 3.5]

13/03/2015

Komentarze do 'Komornicy wciąż zajmują zwrot nadpłaty podatku'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ten wyrok NSA o sygn. akt II FSK 979/12 dotyczy bodajże tylko wspólnego rozliczenia.

  Czarna

  13 Mar 15 16:32

 2. ponoć obecnie wygląda to tak, że jeśli w chwili wpływu pisma z kancelarii nie ma żadnego przyznanego zwrotu dla podatnika to skarbówka odpisuje że nie ma i pismo do kosza. sieć nie jest zastawiana, po prostu komornik musi ustrzelić ten zwrot w locie 🙂

  ryszard ochódzki

  13 Mar 15 17:35

 3. Dzisiaj od komornika z warszawy otrzymałem wezwanie do uiszczenia zaliczek w odpowiedzi na mój wniosek egzekucyjny. Nie ma odpisu zajęcia wierzytelności w urzędzie skarbowym. Choć jak pamiętam, to większość komorników albo i wszyscy od razu takowego zajęcia dokonywali.

  Być może komornik już ma informatora w urzędzie skarbowym który mu daje cynk, kiedy zwroty są przyznane.

  admin

  13 Mar 15 18:32

 4. Mi zwrot przyszedł choć był tytuł w US 🙂

  gosxka

  18 Mar 15 22:22

 5. A to interesujące.

  admin

  19 Mar 15 01:21

Skomentuj