Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przeciągające się postępowanie sądowe a zatrudnienie firmy windykacyjnej

skomentuj

Pytanie: Witam może udzieli mi ktoś odpowiedzi-mąż pracował w dużej firmie na kontrakcie i przez cały okres pracy mojemu mężowi firma zalega 20 tyś. zł, nie wypłacali za nadgodziny. W 2013 roku podał firmę do sądu i sprawy toczą się do tej pory, prawnik męża nie kwapi się za bardzo żeby sprawę była zakończona (mąż ma raporty i świstki z wypłaty i jest czarno na białym ile firma zalega z płatnościami. Do męża odezwała się firma windykacyjna która ściąga długi ( w firmie której pracował ) i tu pytanie czy można oddać sprawę do firmy windykacyjnej żeby odzyskać pieniądze.

Odpowiedź: Skoro postępowanie sądowe o zapłatę jest w toku od 2013 roku to wnioskuję z tego, że owa firma kwestionuje zasadność roszczenia (albo udaje że kwestionuje a chodzi im o zyskanie na czasie) i prawnik musi się stosować do procedur procesowych ( w tym terminów). W takiej sytuacji nie wydaje mi się, aby firma windykacyjna mogła coś dodatkowego zdziałać. Ja sam, gdy zajmowałem się windykacją, to nigdy nie przejmowałem sprawy która akurat toczyła się przed sądem.

Może jednak niech ta firma windykacyjna pochwali się, co zdziałała w innych sprawach przeciwko tej firmie będącej dłużnikiem Pani męża, czy bez sądu i komornika odzyskała jakieś należności.

Marzec 9th, 2015 at 3:41 pm

kategoria: windykacja

Skomentuj