Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ja też chcę taką darmową reklamę (kryptoreklamę) w wyborcza.biz

komentarzy 12

W internetowej biznesowej „Wyborcza” ukazał się artykuł o tym, jakoby być może na zlecenie owej kancelarii komorniczej „od traktora rolnika spod Mławy” węszyła agencja detektywistyczna która między innymi chciała dociec, czy traktor nie został aby zakupiony od dłużnika którego posesja sąsiaduje z pokrzywdzonym rolnikiem. Dowiadujemy się między innymi jakoby rolnik ten jest szwagrem dłużnika. 🙂 No dobra, ale ja nie o tym.

Autor artykułu podaje dane agencji detektywistycznej i choć w tej bulwersującej całej sprawie (niby siłą rzeczy) jawi się kontrowersyjną, to jestem pewien iż jest to zajebista reklama dla „chłopaków” o których czytamy wszak, że naprawdę rzetelnie działają w terenie (a nie oszukują zleceniodawcy). Ponoć jakiś były glina „zwykły” oraz były z „CBŚ”. Pamiętam, co się kiedyś działo gdy raz w jakimś internetowym wydaniu podobnie popularnej gazety podano nazwę mojej firmy a raz adres internetowy mojej giełdy wierzytelności ale uwaga – NIE był to aktywny czyli klikalny link. W obu przypadkach liczba odwiedzin strony firmowej oraz kiedy indziej giełdy długów wzrosła tego dnia z 10 razy w porównaniu do powszedniości.

A teraz najlepsze: we wspomnianym artykule umieszczono klikalny odnośnik do strony www tejże agencji detektywistycznej! 🙂 I w ten sposób, moim skromnym zdaniem, „chłopaki” z tej agencji detektywistycznej już nie muszą martwić się o zlecenia w tym roku i nie muszą wydawać pieniędzy na marketing, na reklamę. No cóż, wypada teraz skazać ten artykuł (i niechcący też przyczyniam się do rozreklamowania tych detektywów): Wysłali za rolnikiem spod Mławy detektywów. Kto? „Tajemnica

Warto więc w jakiejś medialnej sprawie zaistnieć swym wątkiem a czasem nawet z butami się wje…ać 🙂 bo można zyskać jak wyżej. Ja w owych dwóch razach wzmiankowanych wcześniej po prostu „po bandzie jechałem” z dłużnikami i Pan Bóg wynagrodził zainteresowaniem mediów 🙂 Pomyśl i o tym, przedsiębiorco, tylko wiesz, znaj umiar.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

06/03/2015

kategoria biznes

Komentarze do 'Ja też chcę taką darmową reklamę (kryptoreklamę) w wyborcza.biz'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ludzie są głupi, ze w ogóle rozmawiają z kimś takim w progu. Ktoś Pan? Detektyw? Ja nic o nikim nie wiem, a domysłów snuł nie zamierzam. Jebs drzwiami przed nosem i do widzenia.

  Mike

  6 Mar 15 09:40

 2. Wykorzystują niewiedzę ludzi którzy myślą, że detektyw to ktoś w rodzaju policjanta i że trzeba mu udzielić informacji.

  admin

  6 Mar 15 09:53

 3. Detektyw po przyjęciu zlecenia ma uprawnienia takie same jak policjant. W zakresie którego dotyczy zlecenie.

  Jordan

  6 Mar 15 11:27

 4. Chyba Ci się tak śniło albo z jakiegoś egzotycznego kraju piszesz, gdzie tak jest. 🙂 Z detektywem jest tak, jak Mike napisał, nie chcesz z nim gadać, to trzaskasz drzwiami przed nosem a wcześniej możesz powiedzieć, że wara mu od cudzych spraw.

  admin

  6 Mar 15 11:43

 5. Chyba bardzo by chcieli ustalić i wykazać, że rolnik kupił traktor od dłużnika wiedząc, że ten jest dłużnikiem i sprzedaje w celu udaremnienia egzekucji.

  madafaka

  6 Mar 15 12:15

 6. dłużnik mógł sprzedać traktor szwagrowi, mógł nawet podarować. od tego jest skarga pauliańska. asesor nie miał prawa zajmować traktora (nie był własnością dłużnika ani nie był w jego władaniu) w dodatku sfałszował protokół pisząc iż traktor stał na podwórku dłużnika. tak się rozbestwił poprzednimi zajęciami że nie zwrócił uwagi na filmowanie akcji… 😀

  ryszard ochódzki

  6 Mar 15 17:44

 7. Zgada się. Komornik / asesor (o ile to z ich inicjatywy detektywi pytali) może chcą wskazać okoliczności (według nich) łagodzące wykazując, że traktor i tak zostałby / zostanie odebrany rolnikowi po wygraniu skargi pauliańskiej.

  admin

  6 Mar 15 17:52

 8. weź nie rób sobie jaj. to tak jakby wykazywać że zabójca w sumie jest niewinny bo ofiara miała aids i za 2 lata i tak poszłaby do piachu…

  ryszard ochódzki

  6 Mar 15 18:01

 9. nadto w przypadku sprzedaży za cene rynkową skargi wierzyciel by nie wygrał.
  zresztą tutaj rolnik traktor kupił z jakiejś dotacji więc po prostu taka akcja to rozpaczliwe szukanie ratunku a przede wszystkim próba zastraszenia rolnika że „pętla i tak się zaciska”.
  inna sprawa że detektywi to widać solidna firma: jest zlecenie to gruntownie działają bez opierdal…nia się 🙂

  ryszard ochódzki

  6 Mar 15 18:17

 10. Ja po prostu zastanawiam się, po co to robią i przeszło mi na myśl, że w celu szukania dla siebie okoliczności łagodzącej. Nie wiem, czy ma to sens czy nie. Sam piszesz o rozpaczliwym szukaniu ratunku.

  Jak Ty taki przykład z zabójca podałeś, to ja Ci podam inny, przeciwny: ktoś komuś ze złości spalił magazyn myśląc, że jest tam wartościowy towar a magazyn okazał się być pustym. Nie wiem, czy w aspekcie sprawy karnej ma to znaczenie al w zakresie sprawy cywilnej zapewne.

  A dlaczego rzekomo w przypadku sprzedaży za cenę rynkową wierzyciel nie wygrałby skargi?

  admin

  6 Mar 15 18:38

 11. poczytaj sobie jakie warunki muszą być spełnione, i to łącznie. dla ułatwienia: osoba trzecia musi uzyskać korzyść. w przypadku darowizny czy kupna za pół ceny korzyść jest oczywista, za cene rynkową – no jaka? oczywiste że żadna.
  osobna kwestia to odpowiedzialność dłużnika z art 300 kk i może próbują znaleźć haka by dłużnik wtedy na szwagra wpłynął. taki deal by zrobili 🙂

  ps. co ma spalony magazyn do bezprawnie zajętego traktora?

  ryszard ochódzki

  6 Mar 15 18:50

 12. Korzyść może być odpłatna i uzyskanie takiej korzyści tzn. odpłatnie też kwalifikuje się do skargi pauliańskiej tylko że wtedy trzeba wykazać, że nabywca wiedział lub mógł się dowiedzieć, że dłużnik dokonuje sprzedaży z zamiarem pokrzywdzenia wierzycieli. Tak przynajmniej ja to rozumiem czyli że jak np. kupuję w sklepie buty, to też uzyskuję korzyść majątkową.

  odp. na P.S. Spalenie magazynu też jest bezprawne ale jak jest pusty, to sprawca mniejsze konsekwencje może ponieść. Ponownie zaznaczam, że usiłuję tylko zrozumieć, bo co oni tak kombinują.

  admin

  6 Mar 15 19:05

Skomentuj