Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy budynek może wydać wyrok?

1 komentarz

Pisze się i mówi „sąd wydał wyrok”. Nie sędzia, nie trzech sędziów, tylko sąd. O, i mówi się też (i pisze), że „wyroków sądowych nie komentuje się, nie dyskutuje się”. Moim zdaniem taką „zasadę” puścili w eter jacyś skorumpowani sędziowie. Idzie gdzieniegdzie przeczytać coś takiego, że ta „zasada” ma budować zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Tak owszem, mogłoby być, ale degeneraci w togach niejako robią co mogą, aby to zaufanie podważyć i aby „motłoch” zawył, że król jest nagi.

Budynek nie wydaje wyroków tylko ludzie – sędziowie. A skandaliczne, bezczelne wyroki a zwłaszcza uzasadnienia tychże wyroków należy komentować, piętnować tak samo jak sędziów, którzy je formułują. Gdy w podświadomości „motłochu” tkwi, że to sąd (niby boska siła) a nie sędzia wydał wyrok, to nie ma za kogo się „wziąć”. Należy zmienić świadomość „motłochu”. To nie sąd – mistyczna, boska siła, nie święty budynek steruje umysłami sędziów. To oni sami, to inicjatywa tych ludzi na których utrzymanie łożycie, o podatnicy – „motłochu” (ja też jestem ten „motłoch”, bez urazy więc).

Niektórzy degeneraci w togach (formalnie: sędziowie) są tak rozpasani, z takim poczuciem bezkarności (siły „solidarności” korporacyjnej – mafijnej więzi), tak aroganccy, cyniczni, bezczelni i mający w pogardzie obywateli – strony czyli „motłoch”, że piszą w uzasadnieniach wyroków coś w rodzaju że dwa pomnożone przez dwa równa się pięć. I jeszcze udają obrażonych, gdy ktoś z „motłochu” stwierdzi, że takie twierdzenie jest na poziomie debila a ponieważ sędzia z pewnością debilem nie jest, więc dopuszcza się takiej pomyłki celowo.

Nie bój się nazywać ich jak należy, gdy piszą Ci w uzasadnieniu, że dwa pomnożone przez dwa równa się pięć i przytocz ten „debilizm”. Ostrożniejszy bądź natomiast w krytykowaniu ich za błędy, które obiektywnie rzecz biorąc, mieli prawo popełnić i miej świadomość tego, że czasem nie mogli orzec inaczej, gdyż nie miałeś dowodów wystarczających aby wykazać, że było jak było.

Zastrzeżenie prawne: nie twierdzę, że wszyscy sędziowie to degeneraci, nie twierdzę nawet, że jest ich większość takich.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

04/03/2015

kategoria sędziowie

1 komentarz do 'Czy budynek może wydać wyrok?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Polskie sądownictwo to wstyd dla cywilizowanego świata XXI wieku.

    madafaka

    6 Mar 15 12:12

Skomentuj