Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Majątek a zdolność kredytowa

komentarze 2

Przeglądałem wczoraj jedno forum kredytowe, gdzie padło pytanie o to, czy to prawda, że posiadanie samochodu rzutuje negatywnie na ocenę zdolności kredytowej. No niejako paradoksalnie owszem, rzutuje podobno negatywnie. Banki wychodzą z założenia, że koszty paliwa, ubezpieczenia samochodu, przeglądów tudzież napraw sprawiają, że kredytobiorcy pozostaje mniej pieniędzy na spłacanie rat kredytu. No niewątpliwie tak, ale z drugiej strony, jak pojawią się problemy ze spłata kredytu, to uważam że zdyscyplinowany kredytobiorca może ograniczyć poruszanie się samochodem albo i sprzedać tenże w sytuacji zagrożenia wypowiedzeniem kredytu tudzież na przykład wziąć pod tenże choćby i niebankową pożyczkę na spłatę kredytu.

Na forum też zapytał ktoś w tymże samym wątku, czy karta kredytowa zawsze też wpływa negatywnie na ocenę zdolności kredytowej. Jakiś chyba „ekspert forum” mieniący się doradcą finansowym odpowiedział mniej więcej tak, że niekoniecznie, bo jeżeli bank widzi, że na koncie bankowym są zawsze pieniądze i debet na karcie nie jest ruszany, to posiadanie karty kredytowej nie wpływa negatywnie na ocenę zdolności kredytowej. No, muszę przyznać, że pierwsze słyszę i wierzyć mi nie chce w to, by jakiś bank tak postrzegał to. Owe środki na ROR przecie nie będą zabezpieczeniem kredytu, do licha. Dziś są na pokaz bankowi, a jutro ich może nie być i debet na karcie być może, bo kredytobiorca zapragnął „zaszaleć”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/02/2015

kategoria kredyty

Komentarze do 'Majątek a zdolność kredytowa'

Subscribe to comments with RSS

  1. admin: mam sugestie, zrób odnośniki do ostatnio komentowanych tematów – próbujesz przekształcić blog w małe forum, a to element niezbędny.

    Zdziś Marchewka

    14 Lut 15 21:30

  2. Można subskrybować na maila nowe komentarze.

    admin

    14 Lut 15 23:28

Skomentuj