Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak napisać pozew o zapłatę czyli zrób prawnikom wspak

komentarzy 7

Zakładam niniejszym wątek pomocy dla osób które postanowiły, że nie dadzą zarobić prawnikowi i same wniosą pozew o zapłatę faktury, pożyczki itp. Nie będę tu pisał niniejszym o podstawach, czyli co ma zawierać pozew itd., na ten temat wiele jest publikacji w internecie. W komentarzach natomiast albo mailem do mnie możecie pytać o konkrety, szczegóły na etapie pisania pozwu ale także w sprawie problemów które pojawią się w toku procesu, zwłaszcza po wniesieniu przez pozwanego sprzeciwu (jak odpowiedzieć na dany zarzut pozwanego, wnioski dowodowe…).

Niejeden klient zlecając mi w przeszłości sprawę po bezskutecznej egzekucji komorniczej żalił mi się, że nie dość iż nie odzyskał pożyczki, to jeszcze np. 2.400 zł. wybulił na zastępstwo procesowe; radca prawny albo adwokat skasował tyle za wniesienie pozwu co sprowadziło się do dokonania zmiany danych w szablonie przechowywanym w komputerze. No, ewentualnie jeszcze odpowiedział na śmieszny zarzut pozwanego który wniósł sprzeciw. No tak, ale trzeba uważać, jak i co odpowiedzieć, trzeba znać formalne zasady. Możesz być bardzo inteligentnym człowiekiem a przegrasz, bo zasad formalnych nie znasz.

Piszcie zatem, nie wstydźcie się. Czekam z otwartymi ramionami.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/02/2015

kategoria pozew

Komentarze do 'Jak napisać pozew o zapłatę czyli zrób prawnikom wspak'

Subscribe to comments with RSS

 1. Sam podaję na swoim blogu wiele przydatnych informacji do samodzielnego sadowego dochodzenia roszczeń z weksla, łącznie ze wzorami pozwów. I są ludzie, którzy z tego skorzystają, i dobrze, ale jest też grupa, której żadne łopatologiczne przykłady nie dadzą pewności, że sami błędu nie zrobią.

  No i jest jeszcze podgrupa tej pierwszej grupy – która sama sobie da radę, ale woli zapłacić i mieć przez kogoś zrobione dobrze. Pozew to mały pryszcz, zabawa zaczyna się jak są zarzuty, a niższą stawkę za reprezentację ustali się, jak się przyjdzie na etapie pisania pozwu, niż z otrzymanymi zarzutami.

  Lech | blog o wekslach

  9 Lut 15 10:06

 2. Gdy zaczynałem „przygodę” z windykacją, to myślałem sobie, że każdy radca prawny i adwokat to chodzący kunszt. Okazało się jednak że i w tych zawodach nie brak miernot i ignorantów tudzież pracujących na akord. Poza tym, sam mój jeden adwokat kiedyś powiedział, że skoro ma ode mnie dość regularne zlecenia, to bardziej przykłada się do nich niż do zleceń od „ludzi z ulicy”, czyli pojedynczych, bez widoku na powtórki.

  admin

  9 Lut 15 10:17

 3. Ja w oparciu o wzór pozwu Pana Lecha napisałem wiele pozwów o zapłatę i nigdy sąd mi ich nie cofnął, wszystkie „przerodziły” się w nakazy :). Tak, że dziękuję Panie Lechu za wzór.

  doradca

  9 Lut 15 11:52

 4. @doradca – miło słyszeć:)

  Lech | blog o wekslach

  9 Lut 15 12:00

 5. Aha, do samodzielnego złożenia wniosku egzekucyjnego do komornika też oczywiście zachęcam.

  admin

  9 Lut 15 12:15

 6. Potrzebuję info-instrukcji jak napisać pozew o zapłatę zaległych fv za usługę,lub ewentualnie jakiś wzór.

  Karol

  23 Lut 15 17:52

 7. Ile wynosi łączna kwota należności?

  admin

  23 Lut 15 21:13

Skomentuj