Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Termin zapłaty ceny przez nabywcę ruchomości na licytacji komorniczej

skomentuj

Pytanie: Działam w motoryzacji ale to nie ważne, ważne jest to, że upatrzyłem sobie okazyjne autko które będzie licytowane w piątek – druga licytacja super cena wywoławcza a ja nie zdążę kasy zebrać. Poradzi mi Pan, można na kredyt pod zastaw autka kupić na licytacji komorniczej? jak nie, to ile mam czasu na zapłatę po wygraniu licytacji? Dzieje się to w wypizdowie, same chamy prymitywne jak się jedzie samochodem i patrzy i wątpię bardzo żebym tam miał konkurenta poważnego. Szacunek za bloga, czekam na info.

Odpowiedź: Przecież ten samochód nie jest Pana (a nawet nie ma Pan pewności, że to Pan wylicytuje to auto) więc kredyt dla Pana pod zastaw tego auta nie wchodzi w grę.

Przede wszystkim (może Pan wie), przystępując do licytacji musi Pan złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania. Jeżeli to Pan wylicytuje samochód, to przy założeniu ze cena autka jest wyższa niż 500 złotych 😉 musi Pan natychmiast złożyć jedną piątą ceny ale nie mniej niż pięćset złotych a resztę musi Pan uiścić najpóźniej do godziny dwunastej następnego dnia.

Skomentuj