Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja prywatnej pożyczki po zapłaceniu zaliczki firmie windykacyjnej

komentarzy 5

Pytanie: Chciałem się poradzić co do metod działania firmy windykacyjnej: Otóż zleciłem w firmie windykacyjnej Nowym Targu windykację pożyczki prywatnej, a firma ta oczywiście przed przyjęciem sprawy twierdziła, że to jest do załatwienia w niedługim czasie oraz zapewniała o wysokiej skuteczności, tak więc wpłaciłem zaliczkę za przyjęcie sprawy podpisałem umowę i przekazałem wszystkie istotne informację, które mogą pomóc w działaniu. Po kilku tygodniach cały czas otrzymuję informację o tym, że nic nie mogą mi powiedzieć i trzeba czekać, kontakt jest utrudniony i tak naprawdę nikt nie chce powiedzieć co się dzieję. Nie wiem czy to są normalne praktyki firm windykacyjnych czy coś tu jest nie tak?

Celem niektórych firm windykacyjnych albo raczej „firm windykacyjnych” jest zarabianie tylko na inkasowaniu właśnie opłat wstępnych (zaliczek) od klientów. Innymi słowy, są to oszuści którzy po podpisaniu umowy nie prowadzą (prawie) żadnych czynności windykacyjnych i unikają kontaktu. Przed podpisaniem umowy i zainkasowaniem opłaty wstępnej oczywiście zapewniają o ich rzekomej wysokiej skuteczności oczywiście po to, aby otrzymać zaliczkę. W każdej, nawet beznadziejnej sprawie są skłonni wówczas twierdzić, że sobie szybko poradzą. Prowadząc przez wiele lat (do niedawna) firmę windykacyjną nigdy w żadnej sprawie przed przyjęciem zlecenia nie twierdziłem, że jest do załatwienia w niedługim czasie, bo nigdy nie wiadomo. Szczególnie nie wiadomo wówczas, gdy dłużnikiem jest osoba prywatna której oficjalną wypłacalność o wiele trudniej sprawdzić niż wypłacalność przedsiębiorcy.

Dlatego sugeruję omijać firmy windykacyjne pobierające z góry jakieś opłaty (choć inkasowanie zaliczek nie musi automatycznie oznaczać, że są to w każdym przypadku oszuści) a zlecać tym, którzy żadnych opłat z góry nie pobierają i których wynagrodzeniem jest wyłącznie prowizja od odzyskanego długu; windykatorzy powinni być wówczas zmotywowani do działania. Tacy raczej nie będą unikać kontaktu, bo nie chcą aby klient wypowiedział im umowę; chcą działać, chcą mieć mieć ten komfort, że warto zaangażować się w sprawę, bo klient nie wypowie im niebawem umowy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

27/01/2015

kategoria windykacja

Komentarze do 'Windykacja prywatnej pożyczki po zapłaceniu zaliczki firmie windykacyjnej'

Subscribe to comments with RSS

 1. Podobno coraz wiecej firm windykacyjnych sie zamyka,ewentualnie zmienia branze. Nie sadzisz,ze jest to efekt coraz nizszej skutecznosci egzekucji komorniczej?

  Misiek

  29 Sty 15 11:26

 2. Co do skuteczności komorników to przypuszczam, ze wzrasta a to głównie za sprawą rosnącej między nimi konkurencji. Podobno już nie trzeba mieć „chodów” aby zostać komornikiem i nastąpił przyspieszony wzrost liczby kancelarii komorniczych.

  Ja dalej mógłbym działać jako firma windykacyjna ale po prostu już mi się nie chciało i lepiej kalkuluje mi się prowadzić tylko tego bloga i zarabiac na reklamach.

  Zauważyłem jednak powolny spadek ilości atrakcyjnych zleceń. Możliwe że więcej wierzycieli samodzielnie odzyskuje pieniądze, kieruje pozwy do e-sądu a później wnioski egzekucyjne do komorników. Coraz też trudniej było pozasądowo i pozakomorniczo odzyskać pieniądze. Dłużnicy generalnie mniej „się boją” niż kiedyś, może mają większą świadomość swych praw.

  admin

  29 Sty 15 13:22

 3. Moze wynika to z tego,ze :

  1.Faktycznie nie maja kasy,bo tak naprawde wiekszosc ludzi nie zarabia wiecej niz 2 k na reke(z czego splacic w takim razie pozyczke na 20k i to jeszcze + odsetki,ktore non stop rosna – nierealne wiec dluznik sie zniecheca pomimo dzialan,inna sprawa to spoleczne przyzwolenie na nieplacenie i brak strachu przed komornikiem)

  2. Tez otrzymuje zapytania w 70% po bezskutecznej egzekucji komorniczej…ciezko z tym cos zrobic jak np sp zoo nie dziala i istnieje duze prawdopodbienstwo,ze czlonek zarzadu rowniez bedzie niewyplacalny.

  3.Wedlug badan skutecznosc komornikow maleje,bo dluznicy wiedza jak sie przed nimi uchronic + uwazam,ze komornik dostaje za male wynagrodzenie,zeby gnebic dluznika w terenie,co to jest 15% ? w momencie kiedy musi sie wybrac kilkanaiscie razy do tej samej osoby jezeli ma to przyniesc efekt?

  Misiek

  30 Sty 15 00:35

 4. Cokolwiek jest na rzeczy, ja cieszę się, że już nie muszę się tym przejmować.

  admin

  30 Sty 15 07:05

 5. Ja chyba tez to oleje,bo brnac non stop w bezskutecznych,wysluchiwac klientow ze on nie chce 200-300 na komornika,to sie odechciewa

  Misiek

  30 Sty 15 10:08

Skomentuj