Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rejestr Firm Pożyczkowych czyli „a ja myślałem, że…”

1 komentarz

Od wczoraj działa internetowy Rejestr Firm Pożyczkowych pod adresem www.rfp.org.pl Przeznaczony jest dla konsumentów i zawiera wykaz pozabankowych firm pożyczkowych. Firmy podejrzane o pseudo pożyczkową działalność czyli chyba w szczególności o wyłudzanie pieniędzy od konsumentów bez zamiaru udzielenia pożyczki, nie będą (jak czytamy na stronie www rejestru) dopisywane do rejestru.

A ja głupi cały czas myślałem, że Rejestr Firm Pożyczkowych będzie po prostu odpowiednikiem Biura Informacji Kredytowej czyli że w owym Rejestrze Firm Pożyczkowych będą przechowywane informacje o zaciągniętych pożyczkach pozabankowych.

W związku z powyższym, na często zadawane w internecie pytanie, np. „czy Vivus dowie się, że mam pożyczkę w NetCredit” dalej odpowiedź brzmi: nie dowie się. No, chyba że dług w NetCredit został już wpisany do KRD, ERIF albo Infomonitor a zatem pożyczkobiorca zalega ze spłatą pożyczki co najmniej 60 dni.

Aha, od jakiegoś czasu pozabankowe firmy pożyczkowe też mogą (jak banki i SKOK-i) wpisywać swych pożyczkobiorców do BIK. Na razie jednak chyba tylko nieliczne firmy pożyczkowe tak robią. Jest to Vivus Finance Sp. z o.o. a czy jeszcze jakaś pozabankowa firma, tego nie wiem.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

13/01/2015

kategoria parabanki

1 komentarz do 'Rejestr Firm Pożyczkowych czyli „a ja myślałem, że…”'

Subscribe to comments with RSS

  1. przeciez juz kiedys pisalem, ze BIK sprawdzaja i dopisuja vivus oraz wonga

    ryszard ochódzki

    13 Sty 15 18:12

Skomentuj