Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„bezimienne konto bankowe”

komentarzy 8

Nie pierwszy raz znajduję w statystykach tego bloga tytułowe zapytanie zadane wyszukiwarce Google. No, niestety (dla dłużników) nie ma takich kont bankowych. 🙂 Każde konto bankowe ma właściciela i bank jest w posiadaniu jego szczegółowych danych osobowych. Oprocentowanie środków na konta bankowych jest śmiesznie niskie / zerowe. Nie wiem, może trzymaj pieniądze w podłodze? Bywało ponoć na wojnie, że Gestapo nie znajdywało takich schowków to może komornik też nie znajdzie. W uzasadnieniach bezskutecznej egzekucji komorniczej często widywałem takie sformułowanie: „Po przeszukaniu wszystkich schowków…” ale żaden komornik nie napisał, że na przykład parkiet u dłużnika był zrywany. Przejrzałem Kodeks postępowania cywilnego i nie znalazłem zapisów które pozwalałyby komornikowi dokonywać rozbiórki domu. No chyba, że parkiet komornik podciągnie pod schowek, hmmm…. może ma prawo.

Przy okazji, niektórzy dłużnicy myślą, że jak mają pieniądze przy sobie, to są nie do ruszenia przez komornika. Otóż jest to myślenie błędne. Zgodnie bowiem z art. 814 par. 1 Kodeksu postępowania cywilnego, komornik może przeszukać odzież którą dłużnik ma na sobie. Jeżeli jednak przykładowo jesteś kobietą, a przyjdzie do Ciebie komornik płci męskiej, to przeszukać Cię nie może albowiem zgodnie z par. 4 wspomnianego wyżej art. 814 KPC przeszukanie odzieży na dłużniku może być dokonane tylko przez osobę tej samej płci.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

13/01/2015

kategoria depozyty bankowe

Komentarze do '„bezimienne konto bankowe”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Trochę Cię zmartwię. Są takie konta.
  Karty WBK.

  milew

  13 Sty 15 07:24

 2. Masz na myśli jakieś tam karty prepaid?

  admin

  13 Sty 15 07:33

 3. tak, mocno ograniczone ale da się korzystać z tego

  milew

  13 Sty 15 07:42

 4. Karty są przydatne do przyjmowania jakichś nie wielkich (tak, chodzi o nie wielkie, a nie niewielkie:) wypłat, bo wykorzystać je można tylko płacąc w sklepach, lub wypłacając z ratami z bankomatu z horrendalnymi prowizjami (bodajże 12zł za 300zł). Normalnych kont, które można sobie mieć, tyle że anonimowo chyba rzeczywiście nie ma (przynajmniej ja takich nie znam).

 5. Ja jako mężczyzna wolałbym być przeszukiwany przez kobietę a nie mężczyznę.
  Najlepiej by kobieta była młoda i atrakcyjna.

  Zdziś Marchewka

  13 Sty 15 10:51

 6. Mała szansa chyba na atrakcyjną komornik albo asesorkę.

  admin

  13 Sty 15 11:45

 7. No niestety nie każdy preferuje wąsatych komorników lub asesorów 😛

  Zdziś Marchewka

  13 Sty 15 20:30

 8. No zgadza się. Ja też nie.

  admin

  13 Sty 15 21:01

Skomentuj