Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykowani

komentarzy 11

Pytanie: Trochę przypadkiem trafiłam na Państwa stronę, jednak sytuacje opisywane również mnie dotyczą i stąd moje do Pana pytanie. Mam długi z chwilówek, zadłużyłam się na prawnika, jestem w trakcie rozwodu, straciłam pracę na zlecenie, gdy chorowało dziecko i wszystko poleciało jak domino. Obecnie nie pracuję od dwóch m-cy, ale mam zamiar założyć jeszcze w styczniu pierwszą działalność gospodarczą, praca zdalna, sprawdzona nisza. Mam tych pożyczek na małe kwoty chyba z 10. Było pożyczone kilka tysięcy, teraz już pewnie ok 10 000 bo nie spłacam od roku. Nie wiem, jak to ogarnąć, ze względu na sytuację osobistą nie mogę podjąć tzw normalnej pracy, wyjechać za granicę mogłabym ale nie chcę ze względu na dziecko, żeby miało jednak kontakt z ojcem. Znalazłam taką firmę windykowani.pl. Czy Pan mógłby wyrazić swoją opinię na temat tej firmy? Czy to jest dobre rozwiązanie, aby im „sprzedać długi”? Ewentualnie jakie rozwiązanie Pan mi proponuje? Będę naprawdę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź jak wybrnąć, prawnicy niekoniecznie potrafią coś mi doradzić, bo mam złożoną sytuację, jedno wyklucza drugie. Napisałam dość ogólnie, gdyby Pan potrzebował konkretów, oczywiście mogę je podać.

Odpowiedź: Nie znam firmy windykowani.pl ale może Pani poczytać w internecie wpisując w wyszukiwarce Google np. „windykowani.pl opinie” i próbować oddzielić szczere od nieszczerych / pisanych przez pracowników firmy… Widzę, że oferują na swojej stronie internetowej coś w rodzaju kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych (kupno długu) a jak to w praktyce wygląda, tego nie wiem. Piszą, że jest to opcja dla osób które wykażą, że są w stanie spłacać jedna miesięczna ratę po skonsolidowaniu (po wykupie przez nich długów). Pani pisze, że aktualnie nie pracuje więc jak mniemam, nie miałaby Pani z czego spłacać (im – nowemu wierzycielowi) raty. Ponadto, odradzam korzystanie z usług firm które z góry żądają opłaty za cokolwiek (według jednej opinii windykowani.pl żądają, nie wiem jak jest w rzeczywistości).

A jeżeli nawet mogłaby Pani wygospodarować pieniądze na płacenie raty pożyczki konsolidacyjnej (udzielonej przez windykowani.pl) to należałoby sprawdzić warunki tejże pożyczki a konkretnie przede wszystkim oprocentowanie rzeczywiste czyli uwzględniające wszystkie koszty. Może bowiem warto nie konsolidować tych Pani długów (nie sprzedawać długów do windykowani.pl) lecz spłacać je stopniowo dotychczasowym wierzycielom. Opłacalność takiej opcji zależy zapewne głównie od tego, jak wysokie koszty za zwłokę generują te zobowiązania z tytułu chwilówek.

Nie wiem kiedy i czy w ogóle te firmy pożyczkowe od chwilówek skierują do sądu pozwy o zapłatę, dotarły do mnie niepotwierdzone informacje z których wynika, że nie spieszą się z tym (a okres przedawnienia takich roszczeń wynosi trzy lata). A jeżeli nawet otrzyma Pani z sądu nakazy zapłaty, to w każdym przypadku może się Pani odwołać czyli wnieść sprzeciw nawet tylko po to, aby zyskać na czasie; potocznie ujmując, praktycznie nie ważne co Pani napisze w sprzeciwie a nakaz zapłaty i tak zostanie uchylony i oddali Pani w ten sposób egzekucję komorniczą gdyż sąd wyznaczy posiedzenie / rozprawę a wcześniej może wezwie Panią do tzw. uzupełnienia braków formalnych. To już porada (co do treści sprzeciwu od nakazu zapłaty) na osobny temat zależnie od specyfiki sprawy. A cały czas, w tym w trakcie postępowania sądowego, może Pani spłacać wierzyciela.

Jak chodzi zaś o negocjowanie z wierzycielami ugód, to zasadniczo żadna firma nie jest Pani potrzebna, cudów raczej nie zdziałają i uważam, że nie ma sensu za to im płacić; sama Pani może we własnym imieniu negocjować.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 16 Ocena średnia: 4.2]

08/01/2015

kategoria zadłużenie

Komentarze do 'Windykowani'

Subscribe to comments with RSS

 1. prawda jest taka, ze wiekszosc dodatkowych kosztow da się ubić w sądzie

  ryszard ochódzki

  8 Sty 15 21:37

 2. windykowani.pl to oszuści…

  yjut

  10 Mar 15 13:11

 3. Witam! Zostałam podana do firmy windykacyjnej Vex, przez firmę pożyczkową Extra Portfel. W dniu 09.03 przelałam 150zł na konto podane przez firmę Vex a w dniu 10.03.2016 przelałam 240zł. Całość do zapłacenia była 390zł. Czyli spłaciłam całą pożyczkę. Po czym przesłałam e-mail do firmy windykacyjnej Vex z potwierdzeniami przelewów. W dniu dzisiejszym a jest 25.03 otrzymałam e-mail że, firma extra portfel moich pieniędzy nie otrzymała, a w Wielką Sobotę zjawi się u mnie windykator z firmy Vex.Sama jestem ciekawa gdzie są te pieniądze które ja przelałam dla Extra Portfel? Bo do mnie nie wróciły, a niby Extra Portfel ich nie otrzymał.To co „wiszą” gdzieś w powietrzu?

  Małgorzata

  25 Mar 16 10:19

 4. Powiedziałaś windykatorowi o tym przelewie? I co on na to?

  admin

  25 Mar 16 11:12

 5. VEX to nieźli kanciarze, a przede wszystkim mistrzowie iluzji strachu. drą ryja do telefonu, wypisują bzdurne SMS i e-maile że niejaki olgierd zawada z partnerem już jedzie na adres. ostatnio ludziom się zapowiadają na wieczór na wielką sobotę – chyba na rezurekcję już zostaną 😀

  tylko ten olgierd jakoś dojechać nigdzie nie może – chyba z partnerem gdzieś do lasu na małe bara bara jeżdżą zamiast do „klientów” 😀

  należy zadzwonić i astosować identyczną metodę – drzeć ryja gdzie są wpłacone pieniądze, przelew poszedł dowód przelewu jest wiec jak sie sprawa nie wyjasni w ciągu 1 dnia to sprawa trafi na policję o wyłudzenie przez VEX. inaczej nie da rady, ten Rycerz Jedi markus marcinkiewicz szkoli ich na wyszczekane tresowane małpy

  ryszard ochódzki

  25 Mar 16 15:42

 6. Tak powiedziałam windykatorowi o tym przelewie dzisiaj już chyba po raz piąty wysłałam potwierdzenie przelewu. Przedtem też mieli wysłane potwierdzenie przelewu.

  Małgorzata

  25 Mar 16 18:12

 7. No i wystarczy. Jak Cie pozwą do sądu, to po prostu wniesiesz sprzeciw załączając potwierdzenie przelewu. A co do reszty, to jak wyżej Kolega napisał.

  admin

  25 Mar 16 18:24

 8. Dzisiaj tak z ciekawości weszłam na stronę Extra Portfel i nadal widnieje tam że, mam niespłaconą pożyczkę. Mimo że, w dniu 09.03.2016r wpłacałam 150zł a w dniu 10.03. 2016r. wpłacałam 240zł na konto podane przez firmę windykacyjną Vex. A co ciekawe od dnia 25.03. firma vex w tej sprawie się już do mnie nie odezwała.Sama jestem ciekawa gdzie zaginęły te pieniądze.Bo firma Vex też zajmowała się moją pożyczką z firmy Lendon. I do firmy Lendon moje pieniądze trafiły a do Extra Portfel nie, a co ciekawe obie firmy są pod tym samym adresem.

  Małgorzata

  31 Mar 16 00:42

 9. Może jeszcze nie dokonali aktualizacji albo firma windykacyjna zatrzymała sobie pieniążki ale to już nie Twój problem.

  admin

  31 Mar 16 06:00

 10. Dzisiaj chcę opisać problem z inną firmą windykacyjną. Chodzi o firmę windykacyjną Kaczmarski Inkasso. W dniu 18.02.2016r. wpłacałam kwotę 550zł na spłatę pożyczki firmy Regita, to była pierwsza część. Drugą część w kwocie 68zł wpłacałam w dniu 24.02.2016r. Potwierdzenia wpłat przesyłyałam drogą e-mail w dniach kiedy dokonywałam przelewów.W dniu dziejszym tj.31.03.2016r.otrzymałam e-mail że, mam w dniu dzisejszym wpłacić 617 zł.od firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso, że te pieniądze mam wpłacić na rzecz firmy Regita.E-mail otrzymałam od prowadzącej tą sprawę niejakiej Wiktorii Bobel- Śląskiewicz. I znowu się zastanawiam gdzie są te pieniądze które wpłacałam w lutym.Ja nie dostałam ich spowrotem a niby firma Regita też nie otrzymała tych pieniędzy. To ciekawe gdzie one się podziały.W dniu dzisiejszym jeszcze raz przesłałam do tej pani W. Bobel-Śląskiewicz potwierdzenia obu przelewów. Nie wiem co jest grane bo albo w tych opisanych przeze mnie firmach windykacyjnych mają nieporządek w papierach albo te firmy są nieuczciwe.

  Małgorzata

  31 Mar 16 11:19

 11. Ty tylko sprawdzaj, czy te firmy windykacyjne mają wiarygodne pełnomocnictwa od firm pożyczkowych do inkasowania pieniędzy. Wpłaciła, to ich problem, że maja bałagan albo nie przekazują należności firmom pożyczkowym, czyli jak wcześniej pisaliśmy.

  admin

  31 Mar 16 11:36

Skomentuj