Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Podpisanie umowy kredytowej z pośrednikiem

skomentuj

Pytanie: Mieszkam aktualnie w Anglii ale rozważam otwarcie w Polsce biura pośrednictwa kredytowego (i w ogóle – finansowego), zauważyłam, ze w moim mieście jest niewiele takich firm. Moje pytanie do Państwa: czy jako pośrednik kredytowy będę uprawniona do podpisywania z klientami umów kredytowych w imieniu banków tzn. jako przedstawiciel banków?

Odpowiedź: Bank może powierzyć przedsiębiorcy zawieranie umów kredytów i pożyczek udzielanych osobom fizycznym oraz mikroprzedsiębiorcom i małym przedsiębiorcom ale przekazanie takiego uprawnienia odbywa się w drodze podpisania umowy agencyjnej.

Proszę jednak przy podejmowaniu decyzji w przedmiocie otwarcia biura pośrednictwa kredytowego wziąć pod uwagę to, że stopień nasycenia tego typu biurami w mieście może Panią wprowadzić w błąd co do potencjału klientów. Mnóstwo osób inicjuje kontakt w sprawie kredytu przez internet, gdzie jest mnóstwo stron internetowych (jak nie przymierzając, ta moja: pamietnikwindykatora.pl) zawierających boxy kontaktowe poprzez które zainteresowani nawiązują kontakt bezpośrednio z bankami. Proszę wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „kredyty – nazwa miasta”, to przekona się Pani.

Styczeń 1st, 2015 at 10:03 am

kategoria: biznes

Skomentuj