Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Via SMS – zniknęła opłata za nieterminową spłatę – 0,5% dziennie. Kto zapłacił?

komentarze 2

Kiedyś mailem zapytałem Via SMS Sp. z o.o. jak to jest z tą horrendalną opłatą która według mnie jest niczym innym jak lichwiarskimi odsetkami za zwłokę. No tak, bo 0,5% dziennie to rocznie 182,5%. Odpowiedzi nigdy nie doczekałem się i z UOKiK gdzie też wysłałem zapytanie w tej sprawie, też się nie doczekałem odpowiedzi…

Wkurzyłem się tym zignorowaniem mej skromnej osoby dopiero dzisiaj, to jest mniej więcej po dwóch latach i postanowiłem wznowić zapytania, już bardziej natarczywie. Wcześniej jednak pomyślałem sobie, że skoro Via SMS Sp. z o.o. wstąpiła w międzyczasie do Związku Firm Pożyczkowych który informuje, że …

ZFP to stowarzyszenie firm, które wspólnie chcą zmienić obraz branży pożyczek pozabankowych i zgadzają się, że warto promować i stosować najwyższe standardy biznesowe i etyczne.

…to może owe 0,5% dziennie za zwłokę zniknęło już z umowy / regulaminu pożyczki Via SMS. I rzeczywiście, chyba zniknęło, bo nie znalazłem.

A jak ktoś zapłacił za nieterminową spłatę według taryfy 0,5% to według mnie może wystąpić o zwrot pieniędzy do Via SMS Sp. z o.o. tzn. różnicy 182,5% i czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP, w stosunku rocznym czyli maksymalnych odsetek umownych (w tym za zwłokę) prawnie dopuszczonych.

Przy okazji, oferty wielu chwilówek internetowych są tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

21/12/2014

Komentarze do 'Via SMS – zniknęła opłata za nieterminową spłatę – 0,5% dziennie. Kto zapłacił?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Po jakim terminie przedawnia się taka należność wobec lichwiarza?

    Walker

    21 Gru 14 13:34

  2. Mamy tu do czynienia z bezpodstawnym wzbogaceniem się i termin przedawnienia wynosi 10 lat. Chyba, że pożyczkobiorcą jest podmiot gospodarczy, to wówczas jest to 3 letni termin przedawnienia.

    admin

    21 Gru 14 14:03

Skomentuj