Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rekordowa zdolność kredytowa ale do czasu…

komentarze 4

Tak jest, w bieżącym miesiącu trzyosobowa rodzina o dochodzie 5 tys. zł. netto może otrzymać kredyt hipoteczny nawet w kwocie 449,9 tys. zł. na okres 30 lat, jak wyliczono w Lion’s Bank. Jest to rekord począwszy od 2009 roku (nie wiem, czy są relatywne dane za wcześniejsze lata). Owa maksymalna kwota 449,9 tys. zł. to o 43,9 tys. zł. więcej niż przed rokiem ale też o 4,88 tys. zł. niż w listopadzie bieżącego roku.

Jednakże osoby rozentuzjazmowane tym rekordem i pragnące skorzystać z maksymalnej kwoty kredytu hipotecznego powinny podjąć decyzję z uwzględnieniem tego, iż stopy procentowe mają do siebie to, że zmienne są. W ciągu 30 lat ani chybi zmienią się na wyższe, może nawet za trzy lata, za dwa lata, za rok. Wtedy siłą rzeczy raty kredytu będą też wyższe niż przy aktualnych stopach procentowych i mogą pojawić się trudności ze spłacaniem tychże.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

18/12/2014

kategoria kredyty hipoteczne

Komentarze do 'Rekordowa zdolność kredytowa ale do czasu…'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ta zdolność też jest „teoretyczna” (aby ładnie wypaść w jakimś rankingu, bo jak przychodzi co do czego, to…

  Lech | blog o wekslach

  18 Gru 14 19:17

 2. Uwielbiam jak dokonuje się skrótów myślowych wspominając o zdolności kredytowej.

  Oczami wyobraźni zawsze widzę scenę podobną do tej w której pracownica banku informuje klienta że nie ma zdolności na co on się odszczekuje:

  „Sama jesteś beztalencie. A gra na skrzypcach to co k..a pies?!”

  Zdziś Marchewka

  19 Gru 14 12:45

 3. W moich oczach jego zdolność kredytowa podniosłaby się, bo (dobry) grajek w razie czego dorobi graniem.

  admin

  19 Gru 14 20:21

 4. Zazwyczaj co kwartał jesteśmy bombardowani rankingami kredytów, pożyczek… Jest to naprawdę skuteczna metoda znalezienia dla siebie odpowiedniego kredytu, w rzetelnym banku. Zaciągnięcie kredytu to nie małe przedsięwzięcie. W tym przypadku mamy podane większości informacji jak na tacy. W owych rankingach kredytów znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze informacje dla przyszłych kredytobiorców. Od długości spłacania rat, po ich kwotę czy oprocentowanie.
  Czy warto się tylko na nich opierać? Tak, chociaż nic nie zaszkodzi samemu upewnić się w niektórych informacjach w Internecie czy placówce danego banku. Rankingi kredytów mają nam jedynie przybliżyć propozycje banków. Zauważmy, że dużym ich plusem jest zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu. Poza tym rankingi wykonywane są przez specjalistów, którzy nie działają na rzecz danej instytucji. Tym bardziej stają się one wiarygodne. Wszystkie te dane możemy znaleźć głównie w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszemy daną frazę, a z pewnością wyskoczą nam aktualne dane kredytowe.

  Anonim

  23 Gru 14 07:04

Skomentuj