Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pomoc pośrednika w uzyskaniu kredytu

skomentuj

Pytanie: W kilku bankach starałam się o kredyt gotówkowy, negatywnie w każdym. Nie chce brać pozabankowej pożyczki, bo za drogo. Kolega polecił mi w Kaliszu jednego pośrednika kredytowego w który w mojej sytuacji chyba mógłby załatwić mi kredyt w banku chociaż mam niespłaconą pożyczkę bankową na pewno w BIK, od dawna zalegam ze spłata rat. Czy niektórzy pośrednicy finansowi naprawdę mogą pomóc w takich sytuacjach? Musiałabym mu z góry zapłacić tysiąc złotych podobno.

Odpowiedź: Na czym faktycznie może polegać pomoc pośrednika w zaciągnięciu kredytu bankowego? Pomóc może pośrednik co najwyżej w wyborze oferty kredytu i technicznym załatwieniu formalności to wszystko. Jeżeli ktoś zgłosi się do banku po kredyt ale bank stwierdzi że kredytu mu nie przyzna, bo np. ma złą historię kredytową w BIK albo np. pensję zajętą przez komornika, to żaden pośrednik mu nie pomoże – nie zmieni swym wstawiennictwem decyzji banku. Pośrednik nie „wyczyści” negatywnych wpisów w BIK jeśli nie są dziełem pomyłki ze strony banku a zazwyczaj przecież nie są. Nie powinien też sfałszować zaświadczenia o zarobkach kredytobiorcy, wszak chyba jesteśmy zgodni co do tego, że nie o taką pomoc chodzi. Nie powinien też przekupić pracownika banku.

Reasumując, „pomoc w uzyskaniu kredytu” w takiej sytuacji to utopia. No, chyba że pośrednik po prostu poręczy kredyt. W ten sposób faktycznie mógłby pomóc o ile sam ma zdolność kredytową i zechciałby tak pomóc. Wątpię w to jednak.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/12/2014

kategoria kredyty gotówkowe

Skomentuj