Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Raporty monitorujące BIK

komentarze 3

Wzrasta ilość monitorujących zapytań do BIK czyli do Biura Informacji Kredytowej. Raporty monitorujące BIK to te, po które sięga bank w sprawie kredytobiorcy któremu już udzielił kredytu. Bank sprawdza czy przypadkiem jego kredytobiorca nie dopuścił się powstania zaległości w spłacie innych kredytów, zarówno tych ewentualnie wcześniej zaciągniętych, jak i tych, które zaciągnął po uzyskaniu kredytu w tymże banku monitorującym BIK. Opóźnienia powstałe w spłacie innych kredytów mogą spowodować, że bank wypowie kredyt który jest spłacany w terminie. Dlaczego? Zapewne dlatego, aby bank jak najszybciej zlecił egzekucje długu komornikowi, zanim zrobią to inne banki. A wypowiedzenie kredytu skutkuje wezwaniem kredytobiorcy do spłaty całości pozostałego kredytu. Mówiąc kolokwialnie: kredytobiorca zostaje w ten sposób załatwiony na amen. O ile bowiem całkiem możliwe że mógłby dalej spłacać jakoś raty przynajmniej w znacznej części, o tyle komornik przewróci jego życie do góry nogami po czym już ciężko będzie mu się pozbierać.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

04/12/2014

kategoria kredyty

Komentarze do 'Raporty monitorujące BIK'

Subscribe to comments with RSS

 1. Próbujesz powiedzieć, że jeżeli mam w banku „A” kredyt, który spłacam od początku bez nawet jednego dnia opóźnienia, co miesiac na czas, a w banku nazwijmy go „B” mam kredyt, gdzie opóźniam się nieraz po 30-40 dni to wówczas bank „A” mi może wypowiedzieć umowę na kredycie, który jest obsługiwany prawidłowo? To chyba źle coś rozumiem, albo Ty coś źle napisałeś bo na pewno takich jaj nie ma.
  Nawet umowa kredytowa nie przewiduje takiego wypowiedzenia kredytu.

  Mike

  5 Gru 14 11:02

 2. To nie jest mój wymysł. A umowa kredytowa nie musi precyzować dokładnie takiej sytuacji ale ogólnie jako pogorszenie się sytuacji finansowej kredytobiorcy czy jakoś podobnie.

  admin

  5 Gru 14 11:31

 3. takie jaja sa. ale nie za 40 dni opoznienia. jak jeden bank wypowie kredyt, to moze pojsc lawina

  ryszard ochódzki

  5 Gru 14 18:49

Skomentuj