Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Inwestycja w oszusta

skomentuj

I kolejny mail wart zacytowania i skomentowania ku przestrodze.

Całkiem przypadkiem trafiłam na Pana stronę w Internecie, ale wydaje mi się, że byłby Pan osobą bardzo pomocna w mojej sprawie. Chodzi o windykacje należności.

W roku 2012 na konto bankowe osoby prywatnej przedstawiciela Spółki (spółka zagraniczna) zostały wpłacone kwoty na rzecz zawartych umów inwestycyjnych. stosowane umowy- zawarte.

Kwoty wysokie ( w setkach tys. zł) przekazane wyłącznie przelewami bankowymi.

W skrócie na dzień dzisiejszy powyższa osoba czy tez spółka nie wywiązały się w ogóle z tych umów nie zwracając nawet wpłaconych kwot a co tu mówić o zysku jaki miał być wg nich wypłacony.

Kontakt z owa osobą jest. Natomiast w kwestii wypłaty bądź zwrotu nakładów cały czas podaje wymijające odpowiedzi bądź tez obiecuje terminy i kwoty oczywiście bezskutecznie.

Jak niestety za późno okazało się ze osoba ta ma już „nieładną” przeszłość dotyczącą finansów i posiada nawet z tego tytułu wyrok w zawieszeniu. Nawet informacja do niej o zawiadomieniu prokuratury o popełnieniu przestępstwa niestety nie odnosi skutku i jak to się mówi nie robi na niej wrażenia… Wiemy, ze osoba ta na chwile obecna pomimo zajmowania wysokich stanowisk, zarobków zapewne dosyć wysokich no i jak widać umiejętności oszukiwania innych żyjąca dalece powyżej średniej krajowej twierdzi, ze nie ma żadnych aktywów z których mogłaby zwrócić nasze nakłady. Jak zatem widzimy jest to typowe oszustwo wyłudzenia pieniędzy.

Zainteresowani jesteśmy podjęciem współpracy – windykacji kwot należnych z tyt. zawartych umów. Odpłatność – ustalony % od wyegzekwowanych kwot. windykacja jeśli nawet nie jest możliwa w całości to chociaż wpłaconego kapitału z naszej strony.

Z tego co widziałam wcześniej Pana stronę zajmował się Pan kwestiami windykacji wraz z windykacja nawet terenowa o jaka zapewne by nam chodziło, gdyż pisemna to my już 2 lata prowadzimy..:)

Już nie zajmuję się prowadzeniem windykacji na zlecenie, zmieniłem branżę.

To, czy dłużnikiem jest ta osoba czy spółka zależy od tego, który z tych podmiotów został wpisany w umowie i czy osoba która podpisała umowę jest uprawniona do reprezentowania spółki – składania oświadczeń woli w imieniu spółki. Sam natomiast przelew środków na konto tej osoby sugeruje, że stroną umowy i co za tym idzie – dłużnikiem jest ta osoba.

Zajmowanie wysokich stanowisk przez tego typu osobę nie świadczy o tym, że jest formalnie wysoko wynagradzania. Możliwe iż jest to zw. słup wykorzystywany do oszukiwania (lub to ta osoba jest „mózgiem”) i oficjalnie nie ma żadnego majątku na siebie.

Faktyczne złożenie zawiadomienia do prokuratury jest wskazane i nie należy z tym zwlekać, to nic nie kosztuje.

Listopad 29th, 2014 at 7:35 am

kategoria: wyłudzenie

Skomentuj