Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zaległości w spłacie uwidocznione w BIK a otrzymanie kredytu konsolidacyjnego

komentarze 4

Pytanie: Mam zapytanie dotyczące kredytu konsolidacyjnego na spłatę zadłużeń. Mam niespłacone kredyty w kwocie na okrągło 8 tys zł, straciłam prace i nie jestem w stanie naraz tego spłacić a grożą mi już sprawy sądowe. Mam lokal który wynajmuję i dochód to 1500 zł msc, pieniądze dostaję do ręki. I oczywiście figuruję w BIK, czy jest szansa na dostanie jakiegokolwiek kredytu celem spłacenia tych zadłużeń? Interesuje mnie okres 3 lat kredytowania.

Odpowiedź: Jeżeli zaległości w spłacaniu rat przekraczają 90 dni (a zapewne tak jest skoro została Pani wpisana z tego tytułu do BIK) to nie ma szans na otrzymanie w banku kredytu konsolidacyjnego. Można ewentualnie skorzystać z jakiejś pozabankowej pożyczki a konkretnie mamy tu na myśli Profi Credit, baner kontaktowy znajduje się w zestawieniu tutaj. Proszę oczywiście mieć na względzie to, że pozabankowe pożyczki w tym Profi Credit są znacznie droższe od pożyczek bankowych.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/11/2014

Komentarze do 'Zaległości w spłacie uwidocznione w BIK a otrzymanie kredytu konsolidacyjnego'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nie polecma Profi Credit, jest to jedna z najdroższych pożyczek pozabankowych, a nie daj Bóg powinie się komuś noga i przestanie jej spłacać to Profi wystawia weksle na niebotyczne sumy (w umowie mają kary za zerwanie umowy 30% od wartości pożyczki, pełno opłat windykacyjnych itd.).

  doradca

  26 Lis 14 18:32

 2. Oczywiście tak kara 30% za zerwanie umowy naliczana jest od wartości brutto pożyczki a nie netto!!!

  doradca

  26 Lis 14 18:33

 3. Nie podają na www kosztów pożyczki, w przeciwieństwie do np. Providenta. Jak mniemam, jest to droższa pożyczka niż Provident?

  admin

  26 Lis 14 18:53

 4. Ale nawet z Providentem nie ma co porównywać w kosztach, Profi 5-krotnie przewyższa Providenta.
  Np. biorąc 4000 zł trzeba im oddać 13500 zł a jeśli ktoś nie spłaca to na wekslach jest +30% czyli 17500+ koszty zastępstwa 2400+ opł. windykacyjne, więc ludzie mają do spłaty ok. 21.000 zł.

  doradca

  26 Lis 14 23:36

Skomentuj