Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki prywatne – cała Polska

komentarzy 12

Hasło w tytule chyba dość często gości w wyszukiwarkach internetowych. Z pożyczkami prywatnymi w całej Polsce jest generalnie problem tak jak i bodaj w każdej miejscowości z osobna. Sygnalizowaliśmy ten problem wielokrotnie na tym portalu i polega on na tym, że osoby prywatne z rzadka udzielają pożyczek. Dokładniej chodzi o to, że jeżeli ktoś prywatnie zaczyna udzielać pożyczek coraz częściej i regularnie, to raczej w końcu otwiera firmę pożyczkową.

W skali całej Polski działają jakieś serwisy pożyczek społecznościowych ale i w tych serwisach różnie z dostępnością ofert pożyczkowych bywa.

Zainteresowanie pożyczkami prywatnymi – od pożyczkodawców nie będących podmiotem gospodarczym wynika w znacznej mierze z nadziei na to, że uda się otrzymać taką pożyczkę gdy nie ma się szansy na pożyczkę w banku (kiepsko w BIK i z zarobkami) a zarazem że będzie to pożyczka nie droższa albo minimalnie tylko droższa niż pożyczka w banku. Problem w tym, że udzielanie pożyczek na takich zasadach może doprowadzić pożyczkodawcę do bankructwa, bo wiele pożyczek nie uda mu się odzyskać a stosunkowo niski zarobek na nisko oprocentowanych odzyskanych pożyczkach nie pokryje strat z tytuły tych nieodzyskanych. Można zatem rzec, że osoby szukające takich pożyczkodawców prywatnych, szukają przysłowiowego frajera a frajerów jest coraz mniej.

Jako pożyczki prywatne dostępne na terenie całej Polski, polecamy zatem niżej wskazane pożyczki pozabankowe. No co? Prywatne – z prywatnych firm pożyczkowych. 😉

oferty chwilówek: tutaj

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/11/2014

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do 'Pożyczki prywatne – cała Polska'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pożyczki prywatne są niebezpiecznie postrzegane jako pewny biznes, ale bynajmniej nie jest to nic pewnego. Taką swego rodzaju pożyczka jest też przekazanie pieniędzy do bankowego depozytu na lokatę albo na konto oszczędnościowe, ale tu mamy pewność że ta, tak naprawdę to realnie wcale nie oprocentowana pożyczka, wróci do nas. Takiej pewności nie mamy, jeżeli pożyczymy pieniądze innemu podmiotowi niż bank. Niektórzy kombinują czy mogą zarabiać tyle co firmy na chwilówkach, ale moim zdaniem powinni zacząć od tego, co zrobić, jakie czynności wykonać, ażeby maksymalnie zapewnić sobie ściągalność pożyczonego kapitału z odsetkami oczywiście. Nie wiemy przecież, ile z pożyczek bez BIK udzielanych przez parabanki nigdy nie będzie można odzyskać. Można wybrać dwie różne drogi. Pierwsza, to akceptacja tylko tych pożyczkobiorców, którzy maja nienaganna historię kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurach Informacji Gospodarczej no i oczywiście stałe dochody – dochody to podstawa. Oni jednak mogą nie być skłonni zapłacić maksymalne odsetki. Druga droga, to zadłużeni pożyczkobiorcy, ale też z zatrudnieniem – ponownie piszę że to podstawa, chyba że zaoferują zastaw albo hipotekę jako zabezpieczenie ściągnięcia pożyczki. Zadłużeni ale z dochodami – oni z pewnością zgodzą się na maksymalne odsetki w pożyczce. Gdzieś poza tym czytałem, o znalazłem, tutaj: Egzekucja pożyczki bez BIK – opinia, że i od zadłużonego ale zatrudnionego można będzie ściągnąć pożyczkę, a końcu, prędzej lub później. Obawiam się że często nie, bo zadłużony z wieloma postępowaniami egzekucyjnymi przeciwko sobie, bywa często, że rzuca pracę i idzie do pracy na czarno – w takiej pracy komornik na pewno nie wejdzie mu na pensję.

  Palermo

  27 Lis 14 21:21

 2. O tym się chyba nie mówi, ale mam poważne, uzasadnione podstawy do przypuszczeń że pożyczki społecznościowe przysparzają pożyczkodawcom więcej strat niż zysków, tak łącznie biorąc. Zwróćmy uwagę na to że pożyczki te nie są w żadne sposób zabezpieczone a co nie mniej ważne, nie sprawdza się czy pożyczkobiorca ma stałe dochody, z tytułu zatrudnienia. No, pewnie można sprawdzić, ale to długo trwa a idea tych pożyczek jest taka że są i mają to być szybkie pożyczki. Sprawdzenie że ktoś nie jest wpisany do Krajowego rejestru Długów bynajmniej nie czyni go wiarygodnym pożyczkobiorca. Jeżeli nawet wisi w sumie pięć, dziesięć pożyczek to i tak nie może zostać wpisany do rejestru dopóki wierzyciele nie otrzymają z sądu tytułów wykonawczych. A jak zalega znajomym, to pewnie w ogóle go nie umieszcza w KRD bo nie opłaca się im dla jednego długu płacić kilkaset złotych co miesiąc rejestrowi za to aby dłużnik mógl zostać i pozostać tam wpisany.

  ostin

  4 Gru 14 20:20

 3. Czy warto za każdym razem zabezpieczać pożyczkę prywatną (zająłem się tym biznesem)? Jest to kłopotliwe…

  Jacek

  14 Sty 15 06:39

 4. Zabezpieczenia rzeczowe całkowicie eliminują albo przynajmniej znacznie ograniczają ryzyko zostania oszukanym (jak i ryzyko nieuzyskania zapłaty z powodu niezawinionego przez dłużnika pogorszenia się jego sytuacji finansowej), wierzytelności zabezpieczone rzeczowo. Jeżeli możesz, to praktycznie bierz przykład z banków których kredyty hipoteczne są (to się rozumie samo przez się) zabezpieczone hipoteką na nieruchomości będącej przedmiotem kredytu, podobnie pożyczki hipoteczne lub pod zastaw, podobnie w przypadku kredytu samochodowego. Niewywiązanie się przez dłużnika z zapłaty długu daje w takiej sytuacji wierzycielowi prawo i pierwszeństwo przed innymi wierzycielami w egzekucji prowadzonej do rzeczy stanowią jej zabezpieczenie wierzytelności, przez co egzekucja długu zapewne będzie skuteczna prędzej lub później. W przedmiocie zabezpieczenia rzeczowego jakim jest hipoteka albo zastaw, osoba prywatna ma takie same prawa jak bank.

  admin

  14 Sty 15 06:46

 5. Prawdziwą swego rodzaju zmora są pożyczki udzielone na gębę. Nie tylko że bez żadnego zabezpieczenia ale i bez umowy na piśmie. Ba, żeby chociaż istniał ślad w formie potwierdzenia przelewu bankowego ale gdzie tam… Często pieniądze przekazywane są z ręki do ręki, be żadnych dowodów. Postępując w ten sposób w ten sposób pożyczkodawcą do głowy nie przychodzi że przyjaciel, przyjaciółka albo bratanek mogliby ich wykiwać. Niestety, tam gdzie zaczyna się kasa, tam często kończą się przyjaźnie i więzy pokrewieństwa. Później dzwoni taki poirytowany do firmy windykacyjnej chcąc zlecić odzyskanie długu i jeszcze bardziej poirytowany żacha się gdy indykator odmawia przyjęcia zlecenia rzekomego długu./ rzekomego, bo „potwierdzonego” jedynie słowem pożyczkodawcy (rzekomego pożyczkodawcy). Przecież ustne umowy też są wiążące – mówi pożyczkodawca. No, tak, wiążące tylko uwodnij Pan że taka umowa została faktycznie zawarta. Jak pożyczkobiorca będzie złośliwy, to nie dość że zaprzeczy, to jeszcze zezna w sądzie że to on udzielił Panu pożyczki i że Pan jesteś bezczelny kłamca… I co sąd ma zrobić, komu wierzyć?

  Janek

  17 Lut 15 07:24

 6. Nie można przewidzieć tego, że pożyczkobiorca nie odda pożyczki dobrowolnie i na czas, ale sprawdzając wypłacalność przed podpisaniem umowy pożyczki, można ewentualnie odrzucić potencjalnie problematycznego. Jeżeli zaakceptujemy pożyczkobiorcę który ma stałą pracę bez zajęcia komorniczego (niech przedstawi zaświadczenie z zakładu pracy albo historię transakcji na koncie bankowym) a do tego nie ma zadłużenia w BIK i KRD, to nawet gdy będzie konieczna windykacja, to jest spora szansa na odzyskanie długu. A już wymarzona byłaby prywatna pożyczka dodatkowo jeszcze zabezpieczona na samochodzie albo na mieszkaniu pożyczkobiorcy. Z kolei pożyczanie pieniędzy osobie w sytuacji przeciwstawnej do powyższej (brak dochodów, długi, brak zabezpieczenia) to wysokie prawdopodobieństwo, ze będzie nie do odzyskania standardowymi sposobami.

  tokarzew

  19 Lut 15 12:32

 7. Pytania, czy można zarobić na prywatnej pożyczce, słyszę tu i ówdzie oraz widzę w internecie coraz to częściej. Śmieszą mnie tego typu pytania, bo to tak, jakby ktoś zapytał, czy bank może zarobić na takich produktach, jak kredyt. Oczywiście więc, że osoba prywatna może odnotować satysfakcjonujący zysk z pożyczki prywatnej, jeżeli w umowie pożyczki zostaną określone odpowiednio wysokie odsetki od pożyczki. Maksymalne odsetki nominalne, to czterokrotna wartość stopy kredytu lombardowego NBP więc wystarczy zestawić tę wartość z oprocentowaniem lokat w banku i już wszystko jest jasne. Tylko że z udzielaniem pożyczek to jest tak, że odsetki te nie są zagwarantowane, ale chodzi o to, że można mieć problem z odzyskaniem pożyczki od pożyczkobiorcy. Niezmiernie istotne jest wobec tego sprawdzenie, czy przyszły pożyczkobiorca jest osoba wypłacalna, czy ma stałe źródło dochodów, czy nie ma aby długów już wymagalnych. Wskazane jest zażądanie zabezpieczenia rzeczowego od pożyczkobiorcy, jeżeli jego zdolność kredytowa budzi zastrzeżenia. Najlepszym zabezpieczeniem rzeczowym jest ustanowienie hipoteki na nieruchomości pożyczkobiorcy lub na rzeczy ruchomej należącej do niego , w praktyce najczęściej jest to jego pojazd mechaniczny.

  Anonim

  20 Lut 15 15:50

 8. Proszę o poradę, gdyż mam spory problem.Otóż pożyczyliśmy pewnej osobie 50 tys. zł. Mamy umowę na piśmie oraz weksle podpisane zarówno przez dłużnika jak jego małżonkę. Osoba ta ponaciągała w ten sposób sporo osób po czym uciekła przed wierzycielami z naszego miasta. Jego żona nadal tu mieszka, jednak jakiś czas temu ze względu na długi małżeństwo wzięło rozwód. Co zrobić? jak wyegzekwować dług? Czy mam jakieś szanse? Aby jej pożyczyć, wzięliśmy na 10 tys. kredyt w banku!!!

  Visia

  3 Kwi 15 10:28

 9. Można zgłosić do prokuratury wyłudzenie, szanse na odzyskanie pieniędzy ta droga są mniejsze niż większe, ale spróbować można. No i oczywiście do sądu a później do komornika.

  admin

  3 Kwi 15 12:09

 10. Bank sam wystawi tytuł egzekucyjny, gdy kredytobiorca nie spłaca kredytu, i ani się obejrzy jak zapuka do niego komornik. Wprawdzie wcześniej bank musi wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności bankowemu tytułowi egzekucyjnemu, ale to odbywa się bez wiedzy, bez powiadamiania o tym dłużnego kredytobiorcy. Prywatny wierzyciel np. pożyczkodawca nie może wystawić tytułu egzekucyjnego i musi uzyskać w sądzie nakaz zapłaty od którego dłużnik może wnieść sprzeciw i w ten sposób odwlec wydanie przez sąd tytułu wykonawczego i egzekucję komorniczą. Jednak niekoniecznie, bo i on może poczuć wyższość. Wystarczy aby na jego żądanie pożyczkobiorca złożył w formie aktu notarialnego oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. wówczas powstaje coś w rodzaju bankowego tytułu egzekucyjnego tzn. gdy bezskutecznie upłynie termin zwrotu pożyczki, można złożyć tern dokument w sądzie i sąd nada mu klauzule wykonalności, podobnie jak w przypadku BTE. Warto wiedzieć o tym, że istnieje taka możliwość. jest to znacznie korzystniejszy dokument niż weksel.

  Anonim

  21 Kwi 15 15:38

 11. Mam do sprzedania wierzytelności na 310tys zł wraz z odsetkami, to pożyczka prywatnie udzielona. Wierzytelności są na osobę fizyczną. Proszę napisać czy jest jakaś szansa na sprzedaż wierzytelności?

  Gienio

  4 maja 15 11:53

 12. Zależy w jakiej cenie ale jak już to zapewne tylko w symbolicznej. No chyba, że jest to wierzytelność zabezpieczona np. hipoteką. Można wystawić w internecie (na giełdzie wierzytelności) tudzież dodatkowo maile powysyłać do firm windykacyjnych.

  admin

  4 maja 15 12:04

Skomentuj