Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Specyfika dochodów akceptowanych do kredytów bankowych

komentarze 2

Pytanie: Pracuję tylko dorywczo i w skali całego roku łącznie są to niewysokie dochody i wiem, że na ich podstawie kredytu w żadnym banku nie uzyskam. Mam jednak zasądzone i płacone przez byłego męża wysokie alimenty na dziecko. Moje pytanie brzmi: czy bank uwzględni mi alimenty jako źródło dochodów do kredytu?

Odpowiedź: Żaden bank nie uwzględni alimentów na dziecko jako dochodu do oceny Pani zdolności kredytowej. Co najwyżej, mogą dzięki alimentów wyłączyć dziecko od przy obliczaniu Pani miesięcznych wydatków.

Banki do kredytu uwzględniają te źródła dochodów, które są stałe i comiesięczne a zarazem co do których nie ma obaw, że mogą się skończyć w okresie kredytowania. Źródło dochodów akceptowane do oceny zdolności kredytowej musi być też legalne – udokumentowane (na przykład pracownik na czarno zarabiający choćby i 10 tysięcy złotych miesięcznie kredytu w banku nie otrzyma).

Nie są akceptowane przez banki dochody następującego pochodzenia: z alimentów, renty na czas określony, zasiłki wychowawcze, zasiłki opiekuńcze, zasiłki dla bezrobotnych, stypendia, dochody z tytułu rodziny zastępczej, dodatki na przedszkole, na mieszkanie itp., zysk ze sprzedaży akcji i innych papierów wartościowych, dochody uzyskiwane w próbnym okresie zatrudnienia, ryczałt na samochód, diety na delegacje i inne rodzaje dochodów o charakterze niestałym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/11/2014

kategoria kredyty

Komentarze do 'Specyfika dochodów akceptowanych do kredytów bankowych'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pierwsze słyszę, że dochód z tytuły umowy o pracę nie moze się skończyć w okresie kredytowania 😛

  Wg mnie banki same sobie strzelają w stopę, bo jeśli ktoś ma dziecko w wieku lat np. 8 to minimum 10 lat jeszcze będą na nie alimenty płacone. Jak nie przez tatusia, to przez fundusz alimentacyjny, z regresem na tatusia.

  Więc moim skromnym zdaniem alimenty są pewniejsze, niż stosunek pracy.

  Mike

  23 Lis 14 13:33

 2. Im chyba bardziej chodzi o przypadki w których raczej wiadomo, że źródło dochodu niebawem „wyschnie”.

  admin

  23 Lis 14 16:54

Skomentuj