Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Minimalny wkład własny przy kredycie mieszkaniowym

komentarze 2

Pytanie: Wraz z mężem chcemy kupić mieszkanie na kredyt, cena mieszkania to prawie 400 tysięcy złotych. Jaki minimalny wkład własny musimy mieć a może są jeszcze banki które udzielą kredytu mieszkaniowego bez wkładu własnego? Prosiłabym o ich wskazanie w takim razie.

Odpowiedź: Obecnie nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego przy zerowym wkładzie własnym, minimalny wkład własny wynosi 5%, czyli musieliby Państwo wyłożyć na to mieszkanie 20 tys. zł. własnych oszczędności. Uwaga jednak: od stycznia 2015 roku minimalny wkład własny wynosić będzie 10%

A może spełniają Państwo warunki uczestnictwa w programie „Mieszkanie dla Młodych” (MdM)? Mieszkanie będzie kupione na rynku pierwotnym, powierzchnia nie przekracza 75 metrów kwadratowych (przy minimum trójce dzieci limit powierzchni zwiększa się o 10 metrów kwadratowych)? Jeżeli tak, to praktycznie mogą Państwo otrzymać kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego ponieważ można wówczas otrzymać od 10 do 15% dopłaty która traktowana jest jako wkład własny.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

22/11/2014

kategoria: kredyty hipoteczne

Komentarze do 'Minimalny wkład własny przy kredycie mieszkaniowym'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mieszkanie za 400tys, 100% w kredycie (czy tam 90% po nowych regulacjach) ?

  Życzę dużo szczęścia i wytrwałości w spłacaniu, zwłaszcza po stracie pracy, o co dziś nie trudno.
  Lekko licząc rata wyjdzie z 1800zł, czego się już w razie awarii „po rodzinie” nie uzbiera na 1 czy 2 raty w czasie braku pracy.

  Mike

  24 Lis 14 12:03

 2. Wiesz, niektórzy tacy pracują w tzw. „rodzinnych korporacjach” – molochach z których znajomków się nie wyrzuca.

  admin

  24 Lis 14 12:18

Skomentuj