Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zażądaj od komornika rozliczenia zaliczek

komentarze 2

Kiedyś jeden z Szanownych Komentatorów na tym blogu napisał, że komornicy sądowi dzielą się na tych, co zarabiają na skutecznej egzekucji długów oraz na tych co zarabiają na wyciąganiu zaliczek od wierzycieli egzekwujących. W owym czasie niewiele miałem do powiedzenia w tym temacie gdy prawie wszystkie sprawy egzekucyjne z całego kraju kierowałem do jednego komornika – z wyboru. Po jakimś czasie jednak powróciłem do praktyki sprzed wielu lat i ponownie wysyłałem wnioski egzekucyjne do komorników właściwych dla miejsca zamieszkania dłużników.

Twierdzenie Komentatora przytoczone na wstępie jest może zbyt radykalne, ale faktycznie dziw to, że niektórzy komornicy pobierają np. 250 zł. zaliczki i po bezskutecznej egzekucji nie zwracają wierzycielowi nic z tejże albo przeciwnie, wzywają do dopłaty a inni zwracają sporą część mimo wykonania takich samych czynności, zapytań.

I tak też, jak w tytule; jeżeli masz podejrzenia, to zażycz sobie po bezskutecznej egzekucji szczegółowego rozliczenia zaliczek, czyli ile i na co poszło i zażądaj potwierdzeń wydatkowania tych kwot.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/11/2014

kategoria: komornik

Komentarze do 'Zażądaj od komornika rozliczenia zaliczek'

Subscribe to comments with RSS

  1. Słuszny post, ale czy komornik ma obowiązek udzielić wierzycielowi takiej informacji?

    prezes19

    22 Lis 14 10:25

  2. Myślę, że tak. Niby dlaczego trzeba mu wierzyć „na słowo”? Co to on jest? Jak nie wykaże, to można zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu oszustwa złożyć i już. A wcześniej ewentualnie zapowiedzieć mu to pisemnie, jeszcze raz wzywając do wykazania faktycznych wydatków poniesionych.

    admin

    22 Lis 14 10:35

Skomentuj